REKLAMA

Nowoczesne boiska do tenisa ziemnego i siatkówki. Jest przetarg, czy powtórzy się historia?

REKLAMA

Urząd Miasta Płocka ogłosił przetarg na dokumentację budowy kompleksu nowoczesnych boisk do tenisa ziemnego i siatkówki, który ma powstać obok Parku Północnego w Płocku. To trzecia część zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego, który dotychczas miał wyjątkowego pecha.

Boiska mają powstać przy Parku Północnym na osiedlu Podolszyce Północ w Płocku. Ogłoszony przetarg dotyczy na razie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych wraz z uzyskaniem pozwoleń na budowę.

Wizualizacja Centrum Sportów Ekstremalnych

Jak czytamy w dokumentacji projektowej, boiska  i ścieżki będą oświetlone, a wykonawca musi uwzględnić, że teren ma wysoki poziom wód gruntowych, w związku z czym trzeba zaprojektować drenaż pod obiektami.

Co ma powstać w trzeciej części Centrum Sportów Ekstremalnych?

  1. Kort tenisowy – o wymiarach 24 x 11 m, ogrodzony siatką, wraz z dodatkowymi elementami zabudowy, m.in. małą trybuną z dwoma rzędami ławeczek. Kort ma być wyposażony w siatkę, słupki aluminiowe z mechanizmem naciągowym mocowanych w tulejach, stanowisko dla sędziego na podwyższeniu, ławeczki dla zawodników i obserwatorów oraz kosze na torbę i piłeczki. Nawierzchnia kortu ma być wykonana z materiałów, charakteryzujących się wysokim stopniem elastyczności i sprężystości np. z masy poliuretanowej bądź akrylowej lub sztucznej trawy, z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne.
  2. Boisko do siatkówki – o wymiarach 18 x 9 m, z każdej strony otoczone wolną strefą, której szerokość wyniesie co najmniej 3 m. Powierzchnia boiska powinna być płaska, pozioma i jednolita, a samo boisko i wolna strefa mają różnić się kolorami. Podobnie jak w przypadku kortów, mają zostać użyte materiały, charakteryzujące się wysokim stopniem elastyczności i sprężystości. I tu ma być ogrodzenie, o wysokości minimum 5 m, a także mała trybuna. Słupki podtrzymujące siatkę powinny umożliwiać regulację, do jednego z nich przymocowane będzie stanowisko sędziowskie, na którym stoi sędzia pierwszy. Zarówno słupki, jak i stanowisko sędziego, powinny być odpowiednio zabezpieczone, aby nie stwarzały zagrożenia dla zawodników.
Zagospodarowanie Centrum Sportów Ekstremalnych

Ze względu na ogólną dostępność inwestycji, projektant musi przewidzieć wyroby i materiały wandaloodporne, najlepiej trwale połączonych z gruntem.

Termin wykonania ma być wręcz błyskawiczny. Wykonawca musi w ciągu 2 tygodni od podpisania umowy przedstawić dwie propozycje zagospodarowania terenu (wstępne koncepcje), a całość ma być wykonana do 4 czerwca br. Na składanie ofert potencjalni wykonawcy mają czas do 5 lutego br. Zgodnie z kryterium oceny, wybrany zostanie najtańszy projekt.Mamy nadzieję, że w tym przypadku uda się zrealizować tę inwestycję szybciej, niż dotychczasowe projekty. Przypomnijmy, że pierwszy etap Centrum Sportów Ekstremalnych już od trzech lat nie może doczekać się realizacji. Po wyborze oferenta, termin oddania inwestycji był kilkakrotnie przesuwany, obecnie czekamy na informacje, dotyczące zarówno daty zakończenia budowy, jak i ostatecznych kosztów.

Centrum Sportów Ekstremalnych – skąd drastycznie wyższe kwoty?

A tak wygląda Centrum Sportów Ekstremalnych 30 stycznia br.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Anonim says:

    Fajnie

  2. I_love_Płock says:

    A na skarpie co będzie? Pewnie co najwyżej przewiozą tam błoto z budowy, że na słodkich ulicach ten burdel zasypać :( a na Kazimierza Wielkiego to już szczury leżą na ulicach i martwe gołębie na parapetach starych kamienic ahhh tylko Podole i Podole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU