REKLAMA

Nowi lekkoatleci w grupie najlepszych

REKLAMA

Grupa Sportowa ORLEN powiększyła się o dwóch lekkoatletów: Annę Kiełbasińską i Tomasza Jaszczuka. Dołączyli oni tym samym m.in. do Anity Włodarczyk, Piotra Małachowskiego czy Pawła Fajdka.

Zgodnie z zapowiedziami, Grupa Sportowa wspierana przez ORLEN poszerza się. To efekt m.in. sukcesu polskiej reprezentacji lekkoatletów na Halowych Mistrzostwach Europy w Glasgow, gdzie Polacy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej, zdobywając pięć złotych i dwa srebrne medale.

Anna Kiełbasińska zdobyła w Glasgow złoty medal w sztafecie 4×400 metrów – jest to jej pierwszy medal w seniorskiej karierze. Tomasz Jaszczuk natomiast, co prawda medalu w Szkocji nie zdobył, ale jest już złotym (2016, 2017), srebrnym (2014) i brązowym (2012) medalistą halowych mistrzostw kraju w skoku w dal. Dyscyplinę trenuje od sześciu lat, jest zawodnikiem AZS AWF Katowice.

Obecnie głównym celem projektu związanego z powiększeniem Grupy Sportowej ORLEN jest wsparcie zawodników w przygotowaniach do letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.– Od lat jesteśmy bardzo aktywni w zakresie wsparcia polskiego sportu. Współpracujemy zarówno ze sportowcami indywidualnymi, jak i reprezentacjami narodowymi. Kładziemy również ogromny nacisk na krzewienie ducha sportu wśród najmłodszych, a także inwestujemy w poszukiwanie następców dzisiejszych mistrzów – mówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów w PKN ORLEN.

Grupa Sportowa ORLEN działa od 2009 roku. W ciągu tych 10 lat, poza mistrzostwami Europy w Glasgow, polscy sportowcy zdobyli także 8 medali podczas ubiegłorocznych zawodów w Berlinie. Podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro Polacy zdobyli 11 medali, w tym dwa złote. Podobnie było 4 lata wcześniej w Londynie, z tym wyjątkiem, że wtedy na szyjach polskich sportowców zawisły 3 złote medale.

W skład Grupy Sportowej PKN ORLEN wchodzi dziś 22 sportowców, m.in.: Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina, Rafał Omelko i Karol Zalewski, złoci medaliści i rekordziści Halowych Mistrzostw Świata w sztafecie 4×400 m (Birmingham 2018), srebrny medalista Mistrzostw Świata w skoku o tyczce Piotr Lisek (Londyn 2017), Mistrzyni Europy w biegu na 1500 m Angelika Cichocka (Amsterdam 2016) czy Agata Ozdoba-Błach, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy w judo.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU