REKLAMA

Nowe przedszkole zgodnie z planem [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Trzeba przyznać, że  ostatnia zima przebiegła wyjątkowo łagodnie. Dla inwestycji budowlanych jest to ogromny plus. Mrozy nie wstrzymywały robót, a ekipy budowlane nie miały przestojów i pracowały pełną parą. Wszystko wskazuje na to, że dzięki temu rozpoczęte budowy, w tym budowa przedszkola przy ul. Harcerskiej w Płocku, zostaną oddane do użytku we wcześniej ustalonych terminach.

Jedną z większych inwestycji prowadzonych na terenie naszego miasta, którą bardzo interesują się mieszkańcy, jest budowa Przedszkola Miejskiego nr 34 wraz z filią Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Harcerskiej. Przypomnijmy – Spółka Inwestycje Miejskie 29 maja 2014 roku podpisała umowę z włocławską firmą na budowę wyżej wymienionego obiektu. Cena, jaką zaoferował wykonawca, opiewała na kwotę 6,146 mln zł. Zgodnie z umową, prace budowlane przy ulicy Harcerskiej mają trwać 13 miesięcy. Rozpoczęły się na początku czerwca 2014 roku, a termin realizacji przewidziany w kontrakcie, to koniec czerwca tego roku. I wszystko wskazuje na to, że terminy wynikające z umowy zostaną dotrzymane.

– Na koniec lutego zakończono wykonywanie tynków, instalacji podposadzkowych oraz szlicht posadzkowych w pomieszczeniach MDK, kontynuowane jest wykonywanie elewacji w zakresie docieplenia ścian oraz wewnętrznych instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych, wykonywane są tynki, instalacje podposadzkowe oraz szlichty posadzkowe w budynku przedszkola – informuje spółka Inwestycje Miejskie. – Rozpoczęto też montaż kanałów wentylacyjnych – dodaje. Brzmi obiecująco, bo mamy początek marca i pogoda już raczej zimy nam nie zafunduje, a budynek zmienia się z dnia na dzień.Jak wynika z opisu i wizualizacji, budowany obiekt będzie przestronny i nowoczesny. Powierzchnia użytkowa budynku to prawie 2 tys. m2, w tym dla przedszkola, które przewiduje przyjąć około 150 dzieci, przewidziano aż 1700 m2. Placówka będzie posiadała sześć oddziałów przedszkolnych, blok żywieniowy, pomieszczenia socjalne, administracyjne oraz gospodarcze. Sale, w których będą przebywały dzieci, zaprojektowano na parterze, stąd też będą wyjścia bezpośrednio na świetnie wyposażone place zabaw i dużo zieleni. Na tym terenie zaplanowano również boisko trawiaste do gier sportowych. Ale to nie wszystko, bo w budynku będzie mieściła się filia MDK, do którego będzie zupełnie odrębne wejście. Obiekt zaprojektowany został jako parterowy, ale w części środkowej będzie dwukondygnacyjny. Wejście usytuowane zostanie od ulicy Kątowej. Warto przy tym wspomnieć, że atrakcje zewnętrzne będą ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Jeśli miałbym kogoś polecić to tylko Place zabaw

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU