REKLAMA

Nowe inwestycje na Międzytorzu

REKLAMA

Jak informuje Urząd Miasta Płocka, na Międzytorzu w obrębie osiedla domów jednorodzinnych rozpoczęły się inwestycje drogowe i infrastrukturalne. Jeszcze w tym roku zostaną gruntownie przebudowane ulice Krzywickiego, Staszica, Kopernika wraz z infrastrukturą sanitarną, wodociągową, energetyczną i teletechniczną.

Prace będą prowadzone w obrębie ulic Krzywickiego, Staszica i Kopernika wraz z sięgaczem. Nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego wraz z chodnikami, wjazdami do posesji i dojściami do furtek z kostki betonowej powstanie przy ulicy Kopernika, na odcinku od ulicy Krzywickiego do ulicy Staszica. Wykonawca zbuduje także sięgacz ulicy Kopernika z kostki betonowej. Na nową nawierzchnię mogą także liczyć mieszkańcy ulicy Krzywickiego, gdzie powstaną również chodniki, wjazdy do posesji i dojścia do furtek z kostki betonowej. Podobnie zostanie przebudowana ulica Staszica.

Przy okazji remontu, powstanie kanalizacja sanitarna i deszczowa oraz wodociągowa, a także oświetlenie. Wykonawca – wybrane w postępowaniu przetargowym konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane WASKOP Elżbieta Wasek z Płocka, Partner: W.R.M Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Instalacyjne Arkadiusz Wałęsa, Marcin Rybicki, Lech Malara Sp. Jawna, zatroszczy się także o nowe nasadzenia zieleni.  Przekazanie placu budowy nastąpiło 21 czerwca br., a umowny termin zakończenia prac ustalono do 31 października 2013 r. Kwota umowna ww. zakresu robót wynosi 1.824.952,23 zł.W planach ratusza są remonty pozostałych ulic (Heweliusza, Kołłątaja, Stodółkiewicza, Kolbego, Rozego) w tym rejonie osiedla Międzytorze w kolejnych latach. Uzależnione jest to jednak od środków finansowych posiadanych przez Gminę – Miasto Płock w kolejnych budżetach miasta.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU