REKLAMA

Autobusy za 7,6 mln zł wyjechały na płockie ulice

REKLAMA

Tuż przed weekendem do zajezdni płockiej Komunikacji Miejskiej dotarło siedem nowych autobusów: pięć 12-metrowych i dwa 18-metrowe, przegubowe Solarisy Urbino. Pojazdy wyruszyły w poniedziałek na ulice miasta.

Pachnące nowością Solarisy – przystosowane dla osób niepełnosprawnych, z całym systemem informacji pasażerskiej i w barwach Płocka – wyruszyły w poniedziałek na ulice miasta. Nowe pojazdy mają też nowe oznaczenia – przyciski „stop” zostały oznaczone napisami w języku Braille’a i są teraz przystosowane dla osób niewidzących.

Jest to już kolejny zakup nowych autobusów dla Komunikacji Miejskiej w Płocku. W sumie, w ciągu ostatnich dwóch lat wzbogaciła się ona o 22 nowe pojazdy. Całkowita wartość  zakupu siedmiu autobusów to 7,6 mln zł, wartość projektu „Poprawa funkcjonowania systemu transportu publicznego w Płocku”, w ramach którego dokonano zakupu to blisko 10 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi: 8 295 999,64 zł.Dwa nowe autobusy zostały zaprezentowane i udostępnione płocczanom w niedzielę podczas Wigilii przed Ratuszem.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU