Życzenia świąteczne płocczan dla… płocczan [FILM]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Poprosiliśmy napotkanych płocczan o złożenie życzeń przed naszą kamerą. Dołączyli się do tego muzyczni przyjaciele PetroNews.pl. Dołączamy i my. Wesołych Świąt!

Najpierw jest mnóstwo pracy, przygotowań, biegania po sklepach, sprzątania wszystkich zakamarków i może nawet nerwów, kiedy dopiero co wysprzątany pokój dzieci ponownie zamieni się w pobojowisko. Potem nadchodzi nieco przyjemniejszy moment poszukiwania prezentów dla najbliższych. Część z nas wybiera je w sieci, licząc na terminową przesyłkę, część woli wybrać osobiście, dokładnie oglądając przed zapakowaniem w ozdobny papier. Jeszcze inni wykonują prezenty własnoręcznie – czy to z oszczędności czy z chęci pokazania wyjątkowości daru i włożonego w niego serca.

Przed Wielkim Dniem w domu rozchodzą się niesamowite zapachy, przywołujące na myśl dzieciństwo. Jest i choinka, pachnąca lasem lub sztuczna, ale równie piękna. Są lampki, tworzące nastrój po zmroku. Są kolędy i ten trudny do opisania nastrój. Radości? Oczekiwania? Miłości?

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie te uczucia są nadal aktualne. Cieszę się każdą powieszoną wspólnie z dziećmi bombką, uśmiechem, drobnymi kłótniami. Już przy wybieraniu prezentów wyobrażam sobie ich miny w momencie rozrywania opakowania i szeroki uśmiech na twarzy, gdy okaże się jak bardzo trafiony był prezent. Przyjemność sprawia mi wspólne przygotowywanie potraw z moją nastoletnią córką czy pomoc synka w odkurzaniu mieszkania.

Te drobne sprawy tworzą wszystko, co składa się na atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wigilia, spędzona w rodzinnym gronie i dwa dni słodkiego nieróbstwa są dodatkowym bonusem.

Takich właśnie rodzinnych Świąt Państwu życzę. Sobie również…

Agnieszka Stachurska, redaktor naczelny PetroNews

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji