REKLAMA

Nowakowski: harcerstwo uczy zasad honoru i męstwa

REKLAMA

Dziś, czyli w piątek 22 lutego, w siedzibie Harcerskiego Zespołu „Dzieci Płocka” spotkali się przedstawiciele harcerstwa płockiego oraz władze Płocka i okolicznych miast. Cel? Obchody Dnia Myśli Braterskiej.

Dzisiejszy dzień to święto przyjaźni, obchodzone na całym świecie (22 lutego dnia urodził się założyciel skautingu, sir Robert Baden Powell). Dzień Myśli Braterskiej ma na celu uświadamiać skautom, że wszyscy są dla siebie braćmi, niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.

Święto obchodzono także w Płocku. Do siedziby Harcerskiego Zespołu „Dzieci Płocka” przybyli goście, którzy w przeważającej większości byli harcerzami, bądź wciąż nimi są. W tym zacnym gronie znalazł się także prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.– Należy pamiętać o tym, że harcerstwo jest bardzo ważne. To ono uczy zasad honoru i męstwa. Daje również okazję do przeżycia niesamowitej przygody, dostarcza wielu wrażeń – powiedział Nowakowski. – Dwoje moich dzieci to harcerze, dwoje, bowiem pozostała dwójka jest jeszcze za młoda – dodał.

W trakcie dzisiejszego spotkania Harcerski Zespołu „Dzieci Płocka” zaśpiewał tradycyjne harcerskie piosenki, zapalono symboliczne ognisko oraz świecę, „Dar Serca” dla Ojca Świętego Jana Pawła II, którą dzieci i młodzież płocka ufundowała w czasie IV pielgrzymki Ojca Świętego do kraju. To jedna z dwóch świec – druga znajduje się w Rzymie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU