REKLAMA

Nowa siedziba POKiS-u nabiera kształtu. Jak wygląda?

REKLAMA

We wtorek przed południem odbyła się konferencja połączona ze zwiedzaniem powstającej nowej siedziby POKiS-u. Nie da się ukryć, że teraz jednostka będzie miała dużo więcej przestrzeni i nowe możliwości. Co w środku i kiedy otwarcie?

17 kwietnia dziennikarze zostali zaproszeni do powstającej siedziby Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki po Gimnazjum nr 2 przy ul. Jakubowskiego 10.

PowiązaneTematy

– Bardzo długo czekaliśmy na działania, które zmieniłyby rzeczywistość Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, który wymagał albo remontu dotychczasowej, albo budowy nowej siedziby – mówił prezydent Andrzej Nowakowski. – Po poszukiwaniu różnych rozwiązań podjęliśmy decyzję, że wykorzystując także środki unijne, zaadaptujemy budynek gimnazjum, dawnej szkoły podstawowej na potrzeby POKiS-u – przypominał przed zwiedzaniem budowy.

fot. Wiktor Pleczyński

Prezydent zwrócił uwagę, że dzięki znacznemu powiększeniu się przestrzeni, jaką dysponuje POKiS, zwiększy się też zakres jego możliwości. W nowym budynku znajdą się między innymi: pracownia montażu filmu, „Kino za Rogiem”, sala nagrań, sala prób wokalnych, pracownia fotograficzna, sala baletowa z zapleczem, sala dydaktyczna, galeria plastyczna i sala widowiskowa (w miejscu dawnej sali gimnastycznej).

Podczas konferencji można było się dowiedzieć, że najważniejsze prace przy remoncie budynku są na ukończeniu. Nową siedzibę POKiS-u już ocieplono i przesunięto część ścian, tak, by pomieszczenia odpowiadały potrzebom instytucji. Budynek wymaga jeszcze przeprowadzenia prac wykończeniowych oraz wyposażenia. Planowane jest zainstalowanie specjalnej platformy dla osób niepełnosprawnych, która pozwoli im na korzystanie z każdego piętra. Zgodnie z planem, do wakacji nowa siedziba POKiS-u ma być oddana do użytku.

fot. Wiktor Pleczyński

Prezydent, zapytany o losy obecnej siedziby POKiS-u stwierdził, że zostanie ona wyremontowana. Następnie budynek przy ulicy Sienkiewicza może trafić we władanie Młodzieżowego Domu Kultury, którego siedziba również wymaga remontu.