Seniorzy przemaszerują przez Płock za wyższymi emeryturami

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na najbliższy piątek zaplanowano marsz pod hasłem “Godne życie seniorów”, którego celem jest zwrócenie uwagi na niskie emerytury. Organizatorzy chcą rozpocząć ruch obywatelski na rzecz likwidacji opodatkowania emerytur i rent.

17 kwietnia w Płocku odbyła się konferencja prasowa, zapowiadająca marsz pod hasłem “Godne życie seniorów”. Konferencję poprowadził organizator marszu Jacek Strzeszewski, towarzyszył mu płocki radny Tomasz Kominek oraz grupa seniorów.

– Temat jest godny uwagi, zbliżają się wybory samorządowe oraz parlamentarne i znowu seniorzy będą karmieni takimi czczymi obietnicami, że parlamentarzyści i samorządowcy zajmą się tematem seniorów oraz ich emerytur i, niestety, nic się z tym później nie dzieje. Szanowni państwo, seniorzy już zapłacili swoje podatki, pracując często po 40, 50 lat – mówił Jacek Strzeszewski.

fot. Wiktor Pleczyński

Z kolei radny Tomasz Kominek zwrócił uwagę, że Polskie Stronnictwo Ludowe złożyło do Sejmu projekt ustawy, zdejmujący opodatkowanie z seniorów. Projekt jednak nie przeszedł i teraz pomysł poszedł w kierunku inicjatywy obywatelskiej.

– Dla nas nie jest istotnym to, aby uderzać w jakiekolwiek ugrupowanie partyjne, mówić, dlaczego przez ostatnich osiem lat nie było to zrobione, dlaczego do dziś to nie jest zrobione. Chcemy zaakcentować, że połączymy doświadczenie z honorowym seniorem, czyli młodością. Może wtedy nam coś dobrego z tego wyjdzie – wyjaśniał radny.

fot. Wiktor Pleczyński

Organizatorzy marszu przekonywali, że zdjęcie opodatkowania z emerytur nie będzie mocno kosztowne. Ich zdaniem, budżet państwa jest w bardzo dobrej kondycji i kraj stać na takie działanie na rzecz najstarszych Polaków. Jacek Strzeszewski zwrócił też uwagę, że fundusze, które nie wpłyną z opodatkowania emerytur, będą zastępowane zwiększonymi wpływami z VAT-u.

Marsz odbędzie się w piątek, 20 kwietnia o godzinie 16. Wyruszy sprzed Centrum Aktywności Seniora przy ulicy Otolińskiej 6 i dalej będzie kierował się tą ulicą. Koniec trasy przemarszu znajduje się przed budynkiem płockiego ZUS, przy al. Piłsudskiego 2b.

Podziel się:

5 komentarzy

 1. I znowu kominek giermek Struzika. Dostał gabinet i głębokie koryto od pryncypała a teraz idiota szykuje się na Prezydenta Płocka żeby nam zafundować z sosnowskim następne ulice Faszystów i Zbrodniarzy.Myślę że Płocczanie nie są głupi i pamiętają nazwy ulic, rond i inne “wyczyny” tych wielbicieli współpracowników Gestapo.

 2. Gdzie było peezel? Przez ostatnie lata była”języczkiem u wagi “w każdym rządzie!mogli to zrobić przez ostatnie swoje koalicyjne z pelo rządy!A jak Janek bury? Co nie oznacza że Górze się na te głodowe emerytury! To wina rządów Buzka i reformy OFE!

 3. Rzad wie co robi i nie potrzeba nam, zlodziejskich sprzymierzencow, ktorzy przez 8 lat nas grabili, przyjdzie czas i na odstapienie od podatku.Nie wszystko na raz.

 4. 3 Miasto przejęło budynek i wszystko pod kontrolą .Pranie mózgu. Nudzi się emerytom i wyrazili chęć pojechania do Warszawy, jak ich zawiozą………

  Mają rację na 100 % . Podatek już był zabierany przy pensji. Teraz to rabunek.

  Jest kilka ale………………………Lis, który ich napuścił , nakazał pracować do samej śmierci……….

  Oczywiście zawsze zabierał podatek od emerytur.

  Teraz lis oszukaniec, robi zamieszanie dobrze wiedząc, że PO i inne , NIE MAJA PROGRAMU NAPRAWY POLSKI. Chcą tylko oddać jusa 900 miliardów dolarów za zamordowanych przez Niemców……..

  Zwiększy się tylko chaos. Skąd przyjdzie likwidacja podatku? Znikąd.

  Żal tylko ludzi, którzy są bezsilni.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji