Aż dwa dni musiała potrwać 10., jubileuszowa edycja Konkursu Pięknego Czytania. Były emocje, trochę stresu, ale i ogromne zdziwienie jury podczas występu utalentowanych dzieci i młodzieży.

13 i 16 kwietnia odbywała się jubileuszowa edycja Konkursu Pięknego Czytania, organizowana przez Bibliotekę Pedagogiczna w Płocku, Filię nr 3 Książnicy Płockiej oraz Zespół Szkół Nr 3 w Płocku.

Uczestniczy walczyli w czterech kategoriach:

  • I –  dzieci w wieku przedszkolnym i uczniowie zerówek (13 kwietnia – piątek)
  • II – uczniowie klas I-III szkół podstawowych (13 kwietnia – piątek)
  • III – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych (16 kwietnia – poniedziałek)
  • IV – uczniowie klas VII szkół podstawowych oraz gimnazjów (16 kwietnia – poniedziałek).

Szczególnie w dwóch pierwszych grupach było trochę stresu, choć fakt, że nie u wszystkich dzieci. Jednak, pomimo wybrania pierwszych trzech miejsc, nagrodzeni byli wszyscy – brawami, słodyczami czy nagrodami.

Wyniki

Kategoria I – przedszkolaki i uczniowie zerówek:

  • I miejsce – Bartosz Gmurczyk – Miejskie Przedszkole nr 1 im. Marii Macieszyny w Płocku (opiekun: Agnieszka Kujawa)
  • II miejsce – Zuzanna Jędrzejczak – Miejskie Przedszkole nr 12 w Płocku (opiekunowie: Anna Giętka, Pani Katarzyna Domańska)
  • III miejsce – Michalina Rzeszotarska – Miejskie Przedszkole nr 9 w Płocku (opiekun: Elżbieta Olszewska).

Kategoria II – uczniowie klas I-III szkół podstawowych:

  • I miejsce – Igor Kalwasiński – Szkoła Podstawowa nr 18 im. Jana Zygmunta Jakubowskiego w Płocku (opiekun: Agnieszka Gawlińska)
  • II miejsce – Zofia Gąsewicz – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu (opiekun: Dorota Dudzińska)
  • III miejsce – Alicja Grabowska – Szkoła Podstawowa w Łęgu Probostwie (opiekun: Małgorzata Jankowska).

Wyróżnieni:

  • Szymon Piórkowski – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku (opiekun: Małgorzata Kucicka)
  • Zofia Zielińska – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku (opiekun: Iwona Zaremba)
  • Karol Kozłowski – Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym (opiekun: Renata Szulborska).

Kategoria III – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych:

  • I miejsce – Kornelia Józwiak – Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Sannikach (opiekun: Aldona Kucharczyk)
  • II miejsce – Hubert Wyczałkowski – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brudzeniu Dużym (opiekun: Wioletta Wróblewska)
  • III miejsce – Krystian Kurkowski – Szkoła Podstawowa w Trębkach (opiekun: Ewa Bogulska).

Wyróżnieni:

  • Izabela Wojtkowska – Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Sannikach (opiekun: Renata Sroka)
  • Dominika Lubasińska – Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym (opiekun: Renata Szulborska)
  • Emilia Pirch – Szkoła Podstawowa im. Gustawa Zielińskiego w Sikorzu (opiekun: Wioletta Skowrońska).

Kategoria IV – uczniowie klas VII szkół podstawowych oraz gimnazjów:

  • I miejsce – Emilia Wysocka – Szkoła Podstawowa nr 12 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Płocku (opiekun: Małgorzata Dolna)
  • II miejsce – Wojciech Pniewski – Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym (opiekun: Renata Szulborska)
  • III miejsce – Agata Szczypińska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brudzeniu Dużym (opiekun: Wioletta Wróblewska).

Wyróżnieni:

  • Julia Kaczmarczyk – Szkoła Podstawowa nr 14 im. prof. Władysława Szafera w Płocku (opiekun: Alina Smolarek)
  • Michalina Dobaczewska – Gimnazjum im. Książąt Mazowieckich w Sannikach (opiekun: Katarzyna Kołtunowicz)
  • Daria Filińska – Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Blichowie (opiekunowie: Izabela Przybysz, Pani Iwona Atrasik).

PetroNews był patronem medialnym konkursu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji