REKLAMA

Nowa Kazimierza Wielkiego w 2015 roku

REKLAMA

We środę, 3 grudnia, w sali sejmowej ratusza odbyła się konferencja prasowa, na której prezydent Płocka podsumował inwestycje mijającego roku w drogi osiedlowe oraz zapowiedział te, które mają zostać realizowane w roku 2015.

PowiązaneTematy

Prawie 12 milionów złotych zostało przeznaczonych na remonty i modernizację osiedlowych dróg. Dzięki tym pieniądzom mieszkańcy, niekiedy po kilkudziesięciu latach, doczekali się cywilizowanych, jak na XXI wiek przystało, arterii.

– Mieszkańcy długo czekali na tę ulicę i nasz plan będziemy realizować także w przyszłym roku – powiedział w trakcie konferencji prasowej prezydent Andrzej Nowakowski. – Działania są najczęściej realizowane w przemyślanym cyklu. Dzielimy je na etapy także po to, żeby nie paraliżować w stu procentach ruchu na danym osiedlu – dodał.W tym roku nowej drogi doczekali się m.in. mieszkańcy ulic Zalewskiego, Kopernika, Heweliusza, Zbożowej, Swojskiej czy Poziomkowej. W części z nich remonty dotyczyły nie tylko widocznej, górnej warstwy ulic. Przy okazji wykopów zadbano o kanalizację oraz całą podziemną infrastrukturę. Od stycznia będziemy mogli spodziewać się remontu ulicy Kazimierza Wielkiego w ramach tzw. „schetynówki”. Poza tym, w planie na rok 2015 ujęta jest ulica Słowicza, a także remonty ulic Gradowskiego i 1 Maja.

Ulica Zalewskiego jest natomiast pomiędzy etapami remontowymi. Według zapewnień, pozostałe etapy zostaną zrealizowane jednocześnie, a całość będzie ciągiem pieszo-jezdnym. – Do końca wakacji na pewno ulica Zalewskiego zostanie zakończona – stwierdził Cezary Guzanek z Wydziału Inwestycji i Remontów urzędu miasta. – Środki na ten cel są zarezerwowane – dodał Andrzej Nowakowski. – Po ustaleniu budżetu wystarczy, że zorganizujemy przetarg i wyłonimy wykonawcę – zapewnił prezydent.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU