Nowa inwestycja Orlenu. W Płocku będzie kolejna instalacja

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

PKN Orlen zawarł nowy kontrakt, zgodnie z którym w Płocku uruchomiona zostanie nowa inwestycja. Projekt bazowy Instalacji Metatezy to pierwszy etap inwestycji, mającej zwiększyć produkcję propylenu. Docelowo ma wynosić on 550 tys. ton rocznie.

Koncern podpisał umowę z firmą Lummus Technology, specjalizującej się w technologiach energetycznych. Zgodnie z zapisami kontraktu, firma zapewni Orlenowi wsparcie techniczne. Jak powiedział prezes PKN Orlen, to ważny krok dla koncernu. – Instalacja Metatezy obecnie jest jednym z kluczowych projektów rozwojowych w obszarze petrochemii – powiedział Jacek Krawiec, prezes zarządu PKN Orlen. To ważny krok, zapowiadany w niedawno zaprezentowanej strategii na lata 2014-2017 – dodał Krawiec.

Instalacja Metatezy ma powstać na terenie zakładu w Płocku. Zgodnie z przewidywaniami, ma wytworzyć 100 tysięcy ton propylenu rocznie. Budowa nowej instalacji ma zostać rozpoczęta w 2016 roku. Inwestycja ukończona może być rok później – pod koniec 2017 roku.

Jak podaje biuro prasowe Orlenu, w ciągu najbliższych czterech lat koncern chce przeznaczyć na realizację najważniejszych projektów inwestycyjnych w obszarze petrochemii 1,6 mld zł.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji