Nowa galeria w… galerii

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza 26 września o godz. 18 na otwarcie Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży w Galerii Handlowej Mosty. POKiS oprócz wystaw zamierza prowadzi tam zajęcia plastyczne i warsztaty.

Galerię otworzy wystawa prac dzieci i młodzieży, podsumowująca 25-lecie Pracowni Plastycznej “Piwnica”.

Od ćwierćwiecza pracownia “Piwnica” prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w lokalu przy ul. Szarych Szeregów 25. Instruktorem jest Anna Liśkiewicz, pomysłodawczyni Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży, która stanowi rozwinięcie dotychczasowej działalności pracowni.

W zlokalizowanej na I piętrze “Mostów” Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży odbywać się będą zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, wystawy sztuki dzieci i sztuki inspirowanej twórczością dzieci. W planach są również otwarte dla wszystkich “Weekendy ze sztuką” oraz działania plastyczne i edukacyjne, poświęcone sztuce. Celem zajęć jest odkrywanie i rozwijanie zdolności plastycznych dzieci i młodzieży, wspieranie indywidualnego rozwoju, korygowanie i usprawnianie zdolności manualnych uczestników, kształcenie wyobraźni i zmysłu obserwacji.

Młodzi twórcy będą poznawać różne techniki plastyczne w formie zabawy przez sztukę. Na zajęciach realizowane będą tematy z zakresu rysunku, malarstwa, rzeźby, płaskorzeźby, grafiki, kompozycji, papieroplastyki, collage, malowania na szkle, orgiami i decoupage’u.

Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży będzie czynna w godz. 9-18.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji