Nocna jazda na rolkach po raz drugi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W sobotę, 20 lipca rolkarze ponownie odmienią ulice Płocka. Wieczorem przejadą przez miasto w ramach akcji Nightskating.

Nightskating to nocny przejazd rolkarzy ulicami miasta, pozwalający spojrzeć na miasto z innej perspektywy. Udział w imprezie jest bezpłatny, nie potrzeba też żadnych rejestracji. Tempo przejazdu dopasowane będzie do możliwości słabszych uczestników, jednak wymagana jest umiejętność hamowania i swobodnej jazdy na rolkach.

W pierwszej edycji przejazdu wzięło udział blisko stu rolkarzy. W tym miesiącu organizatorzy liczą na podwojenie tej liczby. Na całej trasie uczestnikom towarzyszy muzyka, przewidziane są też krótkie postoje.

Podobne imprezy odbywają się w wielu innych miastach w Polsce i na świecie, gromadząc od kilkuset do kilkunastu tysięcy uczestników. Ich organizacja jest możliwa dzięki zaangażowaniu osób dobrze jeżdżących na rolkach, które tworzą grupę zabezpieczającą trasę przejazdu i pomagającą słabszym uczestnikom – NS Team. Dołączyć do niej może każdy chętny.

Osoby zaczynające swoją przygodę z rolkami mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach doskonalących technikę jazdy i przygotowujących do udziału w przejeździe. Odbywają się one codziennie, od środy 17 lipca do soboty 20 lipca o godz. 18 przy skateparku.

Zbiórka uczestników odbędzie się w sobotę 20 lipca o godz. 19.30 przy Orlen Arenie, gdzie również odbędzie się zakończenie kilkunastokilometrowego przejazdu. Dołączyć może każdy kto posiada podstawowe umiejętności jazdy na rolkach z prędkością 10-15 km/h.

Trasa przejazdu: Orlen Arena, Łukasiewicza, Gałczyńskiego, Miodowa, Łukasiewicza, Nowowiejskiego, Kwiatka, Kolegialna, Kilińskiego, Piłsudskiego, Otolińska, Targowa, Graniczna, Wyszogrodzka, Sienkiewicza, Bielska, Kobylińskiego, Łukasiewicza, Orlen Arena.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji