REKLAMA

Nocna jazda na rolkach po raz drugi

REKLAMA

W sobotę, 20 lipca rolkarze ponownie odmienią ulice Płocka. Wieczorem przejadą przez miasto w ramach akcji Nightskating.

Nightskating to nocny przejazd rolkarzy ulicami miasta, pozwalający spojrzeć na miasto z innej perspektywy. Udział w imprezie jest bezpłatny, nie potrzeba też żadnych rejestracji. Tempo przejazdu dopasowane będzie do możliwości słabszych uczestników, jednak wymagana jest umiejętność hamowania i swobodnej jazdy na rolkach.

W pierwszej edycji przejazdu wzięło udział blisko stu rolkarzy. W tym miesiącu organizatorzy liczą na podwojenie tej liczby. Na całej trasie uczestnikom towarzyszy muzyka, przewidziane są też krótkie postoje.

Podobne imprezy odbywają się w wielu innych miastach w Polsce i na świecie, gromadząc od kilkuset do kilkunastu tysięcy uczestników. Ich organizacja jest możliwa dzięki zaangażowaniu osób dobrze jeżdżących na rolkach, które tworzą grupę zabezpieczającą trasę przejazdu i pomagającą słabszym uczestnikom – NS Team. Dołączyć do niej może każdy chętny.Osoby zaczynające swoją przygodę z rolkami mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach doskonalących technikę jazdy i przygotowujących do udziału w przejeździe. Odbywają się one codziennie, od środy 17 lipca do soboty 20 lipca o godz. 18 przy skateparku.

Zbiórka uczestników odbędzie się w sobotę 20 lipca o godz. 19.30 przy Orlen Arenie, gdzie również odbędzie się zakończenie kilkunastokilometrowego przejazdu. Dołączyć może każdy kto posiada podstawowe umiejętności jazdy na rolkach z prędkością 10-15 km/h.

Trasa przejazdu: Orlen Arena, Łukasiewicza, Gałczyńskiego, Miodowa, Łukasiewicza, Nowowiejskiego, Kwiatka, Kolegialna, Kilińskiego, Piłsudskiego, Otolińska, Targowa, Graniczna, Wyszogrodzka, Sienkiewicza, Bielska, Kobylińskiego, Łukasiewicza, Orlen Arena.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU