REKLAMA

Nietypowa kampania dzieci. Dotyczy adopcji psów

REKLAMA

Dzieci zaprojektowały kampanie zachęcające do odpowiedzialnej adopcji psów. Konkurs Galerii Mazovia i Schroniska dla zwierząt w Płocku został  rozstrzygnięty, a prace można obejrzeć na wystawie.

7 czerwca odbył się finał konkursu na projekt kampanii zachęcającej do odpowiedzialnej adopcji czworonogów ze Schroniska dla zwierząt w Płocku. Zwycięzcami zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20, Szkoły Muzycznej oraz Szkoły Podstawowej nr 12.

W akcji udział wzięło blisko dwustu uczniów z dziewięciu płockich szkół. Prace młodych artystów można podziwiać na pierwszym piętrze w Galerii Mazovia, która już kolejny raz włączyła się w pomoc dla Schroniska dla zwierząt w Płocku.

Komisja konkursowa, w której składzie znalazła się między innymi maskotka Wisły Płock, obradowała do końca maja.

– Zwyciężyły prace, które łączyły w sobie kreatywne i oryginalne podejście do tematu. Jury doceniło także staranność w zastosowaniu konkretnej techniki plastycznej. Nagrodzono prace, które obok tych elementów zawierały w sobie także angażujący i emocjonalny przekaz – mówi Izabela Tucholska-Oleszczuk dyrektor Galerii Mazovia.fot. Wiktor Pleczyński

Uczniowie w ramach konkursu mieli przygotować projekt kampanii, która zachęcałaby do adopcji zwierząt z płockiego schroniska. Można było wykorzystać różne techniki plastyczne, a także formę video.

– Kampania, w którą tak chętnie włączyli się uczniowie, idealnie wpisuje się w kalendarz. Niestety czas wakacji, to dla schroniska czas wytężonej pracy. Ludzie wyjeżdżają, zostawiając u nas zwierzęta, którymi nie ma się kto zaopiekować podczas nieobecności właścicieli – tłumaczy Marta Krasuska – Tymczasem akcja, w którą tak licznie zaangażowali się uczniowie, zachęca do świadomej adopcji psów. Dzieci są bardzo wrażliwe na krzywdę zwierząt. Mamy nadzieję, że w ten sposób wpłyniemy też na świadomość dorosłych – dodaje kierownik Schroniska dla zwierząt w Płocku.

fot. Wiktor Pleczyński

Dyrekcji oraz uczniom Szkoły Podstawowej nr 20, którzy zajęli pierwsze miejsce w konkursie, przekazano tablicę interaktywną. Dla Szkoły Muzycznej, która zajęła drugie miejsce – przygotowano dzień atrakcji w Sali zabaw Fikołki. Za trzecie miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 12, otrzymali bluzy z logo akcji.

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali też pamiątkowe koszulki i dyplomy Przyjaciela Zwierząt. Dodatkowo nagrodzeni młodzi artyści mieli możliwość uczestniczenia w specjalnym wspólnym spacerze z podopiecznymi schroniska. Organizatorzy akcji wierzą, że i tym razem bezdomne czworonogi znajdą nowe domy oraz wspaniałych właścicieli.

fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU