REKLAMA

Niełatwe zadania dla żeglarzy. Odbyły się Regaty o Puchar KŻ Petrochemia Płock

REKLAMA

Na Wiśle rozegrały się Regaty Żeglarskie o Puchar KŻ Petrochemia Płock. Piękna pogoda sprzyjała obserwatorom, ale żeglarze musieli zmierzyć się z niełatwym zadaniem rywalizacji przy nikłym wietrze.

20 lipca w Klubie Żeglarskim Petrochemia w Płocku odbyły się regaty o puchar klubu. W rywalizacji wzięły udział kluby żeglarskie z Płocka i nie tylko, pojawili się między innymi żeglarze ze Zgierskiego Klubu Sportów Wodnych. W sumie w regatach wzięły udział aż 32 łódki, co można uznać za wyjątkowo dobry wynik, jak na płockie możliwości oraz słaby wiatr, który nie wszystkim pozwalał żeglować.

– Te regaty są dla nas o tyle ważne, że są to dziesiąte regaty memoriałowe Janka Kozińskiego, czyli pierwszego komandora naszego klubu żeglarskiego – wspominał komandor Cezary Czarnecki. – Atmosfera piękna, dla kibiców, dla odwiedzających klub, dla rodzin i małych dzieci, tylko nie dla żeglarzy… Co najmniej o jeden, dwa stopnie Beauforta za słaby wiatr. Baliśmy się o to, czy regaty w ogóle się odbędą, ale sędziuje Stanisław Siedlecki, a to jest sędzia, który zawsze ściąga watr na regaty i udaje mu się ten przynajmniej jeden klasyfikacyjny bieg na każdych regatach rozegrać – humorystycznie zwracał uwagę komandor.

Cezary Czarnecki powiedział nam, że liczy na to, iż cykl regat o puchar Klubu Żeglarskiego Petrochemia uda się utrzymać i w przyszłym roku odbędą się jubileuszowe, już trzydzieste zawody z tego cyklu. Komandor zauważył, że co raz więcej jest żeglarzy nad Wisłą, jednak nie przekłada się to na ilość załóg biorących udział w regatach, gdyż większość jest nastawiona na pływanie rekreacyjne.

W otwarciu regat wzięła udział Wioletta Kulpa, kierownik Działu Sponsoringu Społecznego PKN ORLEN. Senator Marek Martynowski również przyszedł do przystani Klubu Żeglarskiego Petrochemia, żeby obserwować zmagania żeglarzy.– Jest mi niezmiernie miło, bo gościłam tutaj, na państwa przepięknym terenie już wiele razy. Cieszę się, że teraz możemy współuczestniczyć w tej uroczystości, cieszę się również, że jako PKN ORLEN mogliśmy dołożyć cegiełkę do organizacji państwa regat. Jest mi niezmiernie miło, że jesteście tyle lat związani z Orlenem, cały czas jesteście z nami i myślę, że ta ciągłość będzie zachowana. Będziemy starali się dalej jeszcze lepiej współpracować – mówiła Wioletta Kulpa.

Imprezę zabezpieczał płocki WOPR, a sponsorem wydarzenia był PKN ORLEN.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Piekne says:

    widowisko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU