REKLAMA

Nie wszystkie dzieci uciekają z wf-u

REKLAMA

W środę rano, w Płocku odbyły się zabawy lekkoatletyczne związane z programem „Lekkoatletyka dla każdego!”, przygotowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki.

17 czerwca o godzinie 10, na placu przed płockim ratuszem, rozpoczęły się międzyszkolne zawody dla uczniów klas I-III z płockich podstawówek, których byliśmy świadkami. W zmaganiach uczestniczyło ponad 170 dzieci, które rywalizowały w sześciu lekkoatletycznych dyscyplinach. Zabawy te prowadzili trenerzy Ośrodka Lekkiej Atletyki wraz z Sebastianem Chmarą i Arturem Partyką.

PowiązaneTematy

Najlepszą podstawówką okazała się Szkoła Podstawowa nr 20, jednak tak naprawdę zwycięzcami tych zmagań są wszyscy, którzy wzięli w nich udział. Poza samą sportową rywalizacją, właśnie w tym celu powstał program „Lekkoatletyka dla każdego!”, aby zachęcić najmłodszych płocczan do uprawiania sportu i rozpowszechnić wśród nich lekkoatletykę.

Zawody dla dzieci były dobrym przedsmakiem przed rywalizacją w III edycji mitingu lekkoatletycznego Orlen Cup, który rozegra się w środę – 17 czerwca – o godzinie 18 na Starym Rynku i na który wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.