REKLAMA

Nie bój się raka – spotkanie z Amazonkami

REKLAMA
Płockie Amazonki zapraszają na kolejne spotkanie, poświęcone profilaktyce raka piersi, które odbędzie się już w najbliższy czwartek.

– Spotkanie odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury i będzie otwarte dla wszystkich chętnych – mówi Danuta Cybulska, szefowa Płockiego Stowarzyszenia „Amazonki”. – W programie zaplanowałyśmy wykład lekarza onkologa i panel dyskusyjny, naukę samobadania piersi na fantomie dydaktycznym, same też opowiemy o naszych historiach i o tym, jak walczyłyśmy z tą chorobą – dodaje Cybulska. Wszystkie panie otrzymają także materiały informacyjne i niespodzianki.

Spotkanie jest częścią projektu „Nie bój się raka – poznaj go”, jaki w ramach V edycji konkursu grantowego dofinansowała Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”. „Amazonki” zaplanowały w nim organizację dwóch otwartych spotkań dla mieszkanek Płocka oraz warsztaty dla swoich członkiń, podczas których pod okiem psychologa oswajały się z lękiem przed wznowieniem choroby. Pierwsze spotkanie odbyło się 8 marca, w Dzień Kobiet i zgromadziło w MDK-u pełną salę. Kolejne zaplanowano na 18 października, czyli w Miesiącu Profilaktyki Raka Piersi.

– Co roku na tę chorobę umiera około 5 tysięcy Polek. Ta przerażająca statystyka mogłaby być mniejsza, gdyby kobiety częściej badały się i reagowały na pierwsze symptomy choroby – pisały „Amazonki” w uzasadnieniu wniosku, złożonego w V edycji konkursu Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Dzięki takim inicjatywom na pewno uda się te statystyki zmniejszyć.Spotkanie w Młodzieżowym Domu Kultury, ul Tumska 9 A, odbędzie się w czwartek 18 października o godz. 16.

Płockie Stowarzyszenie „Amazonki” na realizację projektu „nie bój się raka – poznaj go” w ramach V edycji konkursu grantowego otrzymały 8 786 zł. Budżet konkursu stanowią darowizny Fundatorów: PKN ORLEN S.A. i Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o oraz Darczyńcy V edycji Levi Strauss Foundation.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU