REKLAMA

Nawet trzysta maluchów w Płocku

REKLAMA

Już 15 sierpnia do Płocka przyjadą miłośnicy fiatów 126p z całej Polski. Poprzednia edycja przyciągnęła do Łodzi 300 sztuk, ile przyjedzie do Płocka?

PowiązaneTematy

Klub strefa126.pl – sekcja motoryzacyjna Towarzystwa Przyjaciół Płocka, przy udziale ratusza i pod patronatem prezydenta, w tym roku zorganizuje na terenie naszego miasta 11. Ogólnopolski zlot Fiata 126p. Do tej pory grupa miłośników starych samochodów zainicjowała pierwszy w Polsce konkurs „Klasyk Roku” oraz wiele innych atrakcji dla fanów popularnego „malucha” i nie tylko.

Jak sami mówią, największym tegorocznym projektem jest wyżej wspomniany zlot. Będzie to spotkanie miłośników fiata 126p – samochodu, pozostającego w pamięci rodaków. To chyba jedyne auto, które ewoluowało ze śmiesznego samochodu w obiekt westchnień wielu kolekcjonerów. W ubiegłym roku podobne spotkanie odbyło się w Łodzi, gdzie liczbą ponad 300 samochodów łodzianie zapisali się do księgi rekordów Guinessa, jako największy zlot Malucha na świecie, bijąc tym samym na głowę Czechów.Formuła tegorocznego spotkania fanów „malucha” będzie opierała się na przeprowadzeniu próby sprawnościowej na jednym z placów w Płocku oraz rajdzie turystycznym, po którym nastąpi prezentacja samochodów w centrum miasta. Bazą wypadową i miejscem noclegów będzie jeden z ośrodków w Zdworzu, gdzie są przewidziane atrakcje dla zlotowiczów.

PetroNews objął wydarzenie patronatem medialnym.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU