REKLAMA

Największy hit komediowy powraca do Płocka!

REKLAMA

Już w marcu w Płocku wystawiony zostanie komediowy hit musicalowy w dwóch częściach. Jego premiera odbyła się 10 lat temu, od tego czasu wystawiany był w Polsce i za granicą ponad 2600 razy!

23 marca br. w Państwowej Szkole Muzycznej w Płocku będzie można poprawić sobie humor. Najpierw, o godz. 16 wystawiony zostanie musical „Klimakterium… i już”, a następnie, o godz. 19.15 druga część tego komediowego hitu, „Klimakterium 2, czyli menopauzy szał”. To sztuki, które napisała Elżbieta Jodłowska, od momentu premiery cieszące się niesłabnącą popularnością.

„Klimakterium… i już”

Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku „menopauzalnym”. Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Twórcy chcieli pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety – mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni – miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, ze beznadziejny. Ważna jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń – kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym. Mimo, iż menopauza dotyczy wszystkich kobiet, jest to temat wstydliwy, a co za tym idzie – starannie pomijany.

PowiązaneTematy

– Poprzez spektakl pragniemy zilustrować, w sposób zrozumiały, przystępny i humorystyczny, jak różnymi sposobami można sobie z tym radzić. Jedne bohaterki chcą się poddać zastępczej terapii hormonalnej, inne boją się jej i wybierają ziołolecznictwo, jeszcze inne idą w kierunku jogi lub ćwiczeń gimnastycznych – tłumaczą twórcy musicalu.

Sztuka ma pokazywać owe różne zachowania, zawsze jednak w sposób humorystyczny – tym bardziej, że sam humor jest doskonałym lekarstwem (bez skutków ubocznych). Śmiejąc się łatwiej znosimy przeciwności losu. Aktorki nie boją się śmieszności, nie wstydzą się grać postaci w wieku średnim i starszym. To znane postacie medialne, potrafiące rozbawić i wzruszyć publiczność. Pokazują, że można być czynną i twórczą kobietą, bawić się i tańczyć do późnego wieku.

Obsada:
W spektaklu występują zamiennie następujące aktorki:

PAMELA: Elżbieta Jodłowska, Małgorzata Duda, Elżbieta Okupska
MALINA: Elżbieta Jarosik, Ewa Śnieżanka, Jolanta Chełmicka
KRYCHA: Ewa Złotowska, Małgorzata Gadecka, Ewa Cichocka, Małgorzata Duda
ZOSIA: Grażyna Zielińska, Ludmiła Warzecha, Małgorzata Gadecka

„Klimakterium 2, czyli menopauzy szał”

To kontynuacja hitu „Klimakterium… i już”, które odniosło ogromny sukces. Spektakl od wielu już lat gości na scenach polskich i zagranicznych, nadal ciesząc się niesłabnącą popularnością.

Sukces, jaki odniosła pierwsza część sztuki, uznany został za „ciekawy fenomen społeczny”. Po tak spektakularnym hicie, na początku 2014 r. ruszyła druga część spektaklu zatytułowana „Klimakterium II… czyli menopauzy szał”, w której po jakimś czasie na urodzinach Maliny spotykają się ponownie cztery przyjaciółki. Butik Maliny splajtował, więc otworzyła pub. Co z tego wyniknie, zobaczycie Państwo sami podczas drugiej części „Klimakterium”.

Obsada:
Pamela: Elżbieta Jodłowska/ Małgorzata Duda/ Maria Winiarska
Malina: Anna Korcz/ Ewa Cichocka/ Joanna Jeżewska/ Elżbieta Jarosik/ Elżbieta Panas
Zosia: Elżbieta Okupska/ Grażyna Zielińska/ Ludmiła Warzecha/ Katarzyna Kozak
Angela: Małgorzata Gadecka/ Raneta Zarębska/ Anna Wojton/ Ewa Złotowska

Kiedy: 23 marca 2019
Gdzie: Sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku, ul. Kolegialna 23

  • godzina 16.00 – „Klimakterium i już”
  • godzina 19.15 – „Klimakterium 2, czyli menopauzy szał”

Bilety do nabycia:

 

artykuł promowany