REKLAMA

Najlepsi poeci z całej Polski przybyli do Płocka [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W miniony weekend do Płocka zjechali najlepsi poeci z całego kraju, żeby wziąć udział w gali konkursu „O Liść Dębu”. Po wręczeniu nagród, dla uczestników gali zaśpiewał wybitny artysta Jacek Wójcicki.

23 listopada w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku zebrali się poeci z całej Polski, aby wziąć udział w gali XXXI Konkursu Poetyckiego im. Władysława Broniewskiego „O Liść Dębu”. Organizatorem wydarzenia była Książnica Płocka.

PowiązaneTematy

Nieocenionym wsparciem okazała się płocka szkoła muzyczna, która użyczyła sali na ten rok i kolejne dwa lata. Wyjątkowe chleby z liściem dębu, które trafiły do zwycięzców konkursu, ufundowała Piekarnia Kierzkowski. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Płocka.

Nagrodzeni:  • I Nagroda Prezydenta Miasta Płocka „Liść Dębu” – Beata Kołodziejczyk z Warszawy
  • II Nagroda – Michał Banaszak z Zielonej Góry
  • III Nagroda – Bogdan Jaremin z Gdyni

Wyróżnienia otrzymali: Joanna Nowak z Płocka i Łukasz Barys z Pabianic. Wyróżnienie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Oddział w Płocku otrzymał Jakub Sęczyk z Wrocławia. Wyróżnienie Dyrektora Książnicy Płockiej w kategorii limeryku otrzymała Ewa Jowik z Łazów.

Nagrodzone i wyróżnione utwory przedstawiła zgromadzonym na sali aktorka Teatru Dramatycznego w Płocku Magdalena Tomaszewska. Po uroczystej części gali, piękny koncert dał znany artysta Jacek Wójcicki.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU