REKLAMA
REKLAMA

Myśli i słowa Bajmu – chcesz zobaczyć? [KONKURS – ZAKOŃCZONY]

REKLAMA

18 maja to specjalny dzień dla płockich miłośników muzyki Beaty Kozidrak i Bajmu. To właśnie wtedy w naszym Amfiteatrze odbędzie się koncert z okazji 35-lecia zespołu. Jak zapowiadają organizatorzy, usłyszymy największe hity i kilka niespodzianek. Mamy dla was bilet na to wyjątkowe wydarzenie.

Zespół BAJM jest jedną z najlepszych polskich grup pop-rockowych, który istnieje od 1978 roku. Jego trzon założycielski to – pochodzący z Lublina – Beata Kozidrak, Andrzeja Pietras, Jarosław Kozidrak i Marek Winiarski. Ich wielka kariera rozpoczęła się drugim miejscem w koncercie debiutów Festiwalu w Opolu w 1978 r. za piosenkę „Piechotą do lata”. Od 20 lat BAJM gra w składzie: Beata Kozidrak – wokal, Piotr Bielecki – gitara, Krzysztof Nieścior – perkusja, Adam Drath – gitara, Artur Daniewski – gitara basowa. W 2000 r. do zespołu dołączyła Maria Dobrzańska, która gra na instrumentach klawiszowych.

PowiązaneTematy

Dotychczas mogliśmy posłuchać 14 płyt Bajmu, wszystkie osiągnęły status złotej lub platynowej. Nie wszyscy wiedzą, że teksty do każdego utworu napisała Beata Kozidrak. Aż trudno uwierzyć, że największe przeboje zespołu mają już ponad 30 lat – „Józek nie daruję Ci tej nocy”, „Nie ma wody na pustyni” czy „Co mi Panie dasz” śpiewają wszystkie pokolenia Polaków.

Ich ostatnia płyta pn. „Blondynka” ukazała się w marcu ubiegłego roku. Tak o albumie opowiada sama Beata:

– Wiosna to taki czas, kiedy odkrywamy swoje życie na nowo. Zaczynamy marzyć, wierzyć i planować. Właśnie dlatego ta pora roku wydawała się dla mnie idealna, aby oddać w Wasze ręce tak bardzo osobistą dla mnie płytę. Moje teksty są o mnie, ale dedykuję je wszystkim kobietom, niezależnie od tego, ile mają lat; czy są szczęśliwe, czy nie. Mam nadzieję, że nasza muzyka będzie dla Was ukojeniem i inspiracją.

Jakie utwory usłyszymy w trakcie płockiego koncertu? Zapewne największe przeboje grupy, jak: „Płynie w nas gorąca krew”, „Dwa serca, dwa smutki”, „Biała armia” czy „Wiosna w Paryżu”.

Koncert odbędzie się 18 maja (niedziela) o godz. 20 w płockim Amfiteatrze.
Bilety w cenie od 50 do 80 zł można kupić w:
– Bileterii POKiS-u, ul. Tumska 9a, tel. 24 367-19-20 w. 40
– Księgarni Skrabnica, Plac G. Narutowicza 5
– Empiku
– Media Markt
– Media Expert
– www.biletin.pl
– www.ticketpro.pl.

UWAGA, KONKURS!

Specjalnie dla naszych czytelników mamy zaproszenie na ten wyjątkowy koncert. Aby zdobyć bilet, należy:

1. Krótko odpowiedzieć w komentarzu na pytanie:

Który utwór Beaty i Bajmu kojarzy ci się najmilej i dlaczego?

2. Podać swój login oraz adres e-mail (w odpowiednim polu podczas dodawania komentarza).

Nagrodę otrzyma internauta, który przedstawi najciekawsze, najoryginalniejsze (wg redakcji) uzasadnienie. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 12 maja 2013 r. (niedziela) do północy. Zwycięzca zostanie poinformowany w poniedziałek drogą mailową o szczegółach odbioru nagrody.

Rozwiązanie

Dziękujemy Wam za zgłoszenia do konkursu. Bardzo żałujemy, że mamy tylko jedną nagrodę, bo stanęliście na wysokości zadania i Wasze wpisy naprawdę inspirują. Niestety, musieliśmy wybrać zwycięzcę – w wyniku głosowania bilet otrzymuje Monika. Gratulujemy!