REKLAMA

Muzea na Mazowszu zapraszają do zwiedzania

REKLAMA

Dzięki złagodzeniu ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa w Polsce, instytucje kultury wracają do przyjmowania turystów. Nie inaczej sytuacja wygląda na Mazowszu – muzea zapraszają zwiedzających.

Część mazowieckich muzeów i skansenów jest już gotowa na ponowne przyjęcie turystów. Ze względu na bezpieczeństwo odwiedzających, podczas zwiedzania obowiązują określone środki ostrożności. Cały czas można także korzystać z oferty instytucji kultury online.

Na turystów czekają już między innymi:

  • Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu,
  • Muzeum Mazowieckie w Płocku,
  • Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim,
  • Muzeum Romantyzmu w Opinogórze,
  • Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce,
  • Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie,
  • Stacja Muzeum w Warszawie,
  • Zamek w Liwie.

Otwarcie placówek kulturalnych poprzedziły konsultacje ze stacjami sanitarno-epidemiologicznymi. Aby zapewnić gościom bezpieczeństwo, wprowadzono nowe zasady zwiedzania. Dotyczą one powszechnego obowiązku zakrywania ust i nosa, zachowania odpowiedniego dystansu, ale też dezynfekcji rąk.

W salach wystawienniczych może przebywać określona liczba osób, kasy zostały odgrodzone, a urządzenia dotykowe wyłączone. Szczegółowe zasady zwiedzania należy sprawdzać na stronach internetowych i w mediach społecznościowych poszczególnych instytucji kultury.

– W znacznej części działalność muzeów przeniosła się do sieci. Na stronach internetowych i w mediach społecznościowych nasze instytucje kultury są bardzo aktywne, udostępniają wiele ciekawych wystaw czy organizują warsztaty. Muzea i skanseny zaczynają też otwierać dla turystów swoje siedziby, oczywiście zgodnie z obowiązującymi wytycznymi i wszelkimi środkami ostrożności. To dobra wiadomość, ponieważ branża turystyczna dotkliwie odczuwa skutki epidemii – podkreśla marszałek Adam Struzik.Teatr nadal online

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku z okazji Dnia Teatru Publicznego od 16 do
23 maja udostępni nagranie spektaklu „Dwa teatry” Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Teatr zaprasza również 18 maja na premierę spektaklu online „Tryptyk Rzymski”. Dodatkowo widzowie będą mogli zdalnie porozmawiać z twórcami i aktorami, a także wziąć udział w warsztatach.

– Nasze instytucje kultury są cały czas dostępne dla mieszkańców w internecie. Intensywnie przygotowują się do ponownego otwarcia swoich siedzib tak, aby zapewnić pracownikom i odwiedzającym bezpieczeństwo – zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Do bezpiecznego przyjęcia gości przygotowują się kolejne placówki. Wciąż można je zwiedzać online. Wirtualne wystawy, warsztaty, koncerty, ciekawostki czy pomoc w przygotowaniu do matury – to tylko część atrakcji i pomocy dydaktycznych, z których można skorzystać.

Dzień Teatru Publicznego z płockimi aktorami online

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU