REKLAMA

Dzień Teatru Publicznego z płockimi aktorami online

REKLAMA

W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, wszystkie wydarzenia z okazji Dnia Teatru Publicznego będą odbywały się online. Specjalną ofertę przygotował także Teatr Dramatyczny w Płocku.

Tegoroczny Dzień Teatru Publicznego, pomimo epidemii koronawirusa, nie został odwołany, jednak wydarzenie przeniesiono do internetu. Teatr Dramatyczny w Płocku z tej okazji udostępni na tydzień nagranie spektaklu „Dwa teatry” Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Marka Mokrowieckiego.

PowiązaneTematy

Płoccy aktorzy zapraszają też widzów na warsztaty do spektaklu oraz na spotkanie z twórcami.

– Co roku, mniej więcej o tej porze, mówiliśmy, że w teatrze i nie tylko w teatrze „grosze grają rolę”. To hasło obchodzonego od 2015 Dnia Teatru Publicznego i akcji „Bilet do teatru za grosze”. Liczyliśmy widzów, miasta, spektakle. W tym roku nie będziemy. Nie będzie też tego święta w dotychczasowej formie – wyjaśniają organizatorzy Dnia Teatru Publicznego. – Tegoroczną akcję przeniesiemy w całości do internetu, nie będzie „groszowych spektakli” na żywo, ale będą inne symboliczne gesty, przypominające państwu o tym święcie. Chcemy, abyście państwo zobaczyli, że jesteśmy, ciągle działamy, ale przede wszystkim, że #CZEKAMY – na widzów i na to, że będzie lepiej – zwraca się do widzów Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

16 maja o godzinie 19 Teatr Dramatyczny w Płocku udostępni nagranie „Dwóch teatrów” Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Marka Mokrowieckiego.

Opis spektaklu

Dwa teatry, dwóch dyrektorów, dwie wizje świata i teatru. Dyrektor pierwszy jest dojrzałym mężczyzną,  prowadzi Teatr Małego Zwierciadła. W jego teatrze wszystko jest realistyczne. Jeśli na scenie pojawia się kawa, na widowni pachnie kawą. Każda wystawiana przez niego sztuka przedstawia zamkniętą historię, nie ma w nich miejsca na wątpliwości. Ale dyrektor interesuje się snami. Czyżby realizm mu nie wystarczał?

Dyrektor Teatru Snów jest młody. W jego teatrze historie mają swój dalszy ciąg, bohaterowie mają wątpliwości i nic nie jest oczywiste. W jego teatrze bohaterowie z Teatru Małego Zwierciadła dalej grają swoje role.
Który teatr będziemy chcieli oglądać? I czy któryś w ogóle ma sens? To ważne pytania, szczególnie dziś.Kanał YouTube Teatru Dramatycznego w Płocku

20 maja o godzinie 18 odbędą się warsztaty do spektaklu dla widzów

Płoccy aktorzy zapraszają na kameralne spotkanie, podczas którego odbędzie się rozmowa o spektaklu. Będzie to okazja do poszerzenia swojego pola interpretacji i sprawdzenia się w kreatywnym działaniu. W tej szczególnej przestrzeni internetu będzie można rozmawiać o tym, czy dwa teatry to nie za mało, czy dziś mamy już „trzeci teatr” i jaki on jest/będzie.

  • Prowadzenie – Monika Mioduszewska, Olszewska
  • Warsztaty odbędą się poprzez platformę Zoom.
  • Ilość miejsc – 15
  • Czas trwania – 1,5 h
  • Zapisy na – literacki@teatrplock.pl
  • Po zapisaniu uczestnicy otrzymają na mejla link do spotkania.

24 maja o godzinie 19 odbędzie się rozmowa online z twórcami i aktorami 

Spotkanie z twórcami i aktorami „Dwóch teatrów”. Teatr Dramatyczny w Płocku zaprasza do rozmowy o spektaklu i o tym, jak zmienił się jego odbiór w czasie pandemii. Twórcy nie mogą się fizycznie spotkać z widzami, więc stworzą miejsce, w którym będzie można wspólnie porozmawiać o tym, co zapoczątkował Jerzy Szaniawski.

W trakcie rozmowy, poprzez komentarze, będzie można zadawać pytania twórcom. Transmisja odbędzie się na profilu facebookowym Teatru Dramatycznego w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU