Moto Mikołaje po raz czwarty ruszą z misją do dzieci

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kilka dni temu na Facebooku pojawiło się wydarzenie, zapowiadające czwartą edycję MotoMikołajów. Już na stałe motocykliści i motocyklistki oraz ich sympatycy z naszego terenu wpisują to wydarzenie w kalendarz swoich imprez.

7 grudnia około godz. 10.30 po raz czwarty ze Starego Rynku w Płocku wyjadą „Mikołaje” na swoich maszynach – jak zapowiadają – niezależnie od pogody. Ruszą z prezentami do tych dzieci, które tej pomocy najbardziej potrzebują. Dzięki temu, Święta Bożego Narodzenia będą im się kojarzyć nie tylko z choinką i pięknie ubranymi wystawami w sklepach, ale i prezentami od niezwykłych ludzi. W ubiegłym roku MotoMikołaje odwiedzili rodzinne domy dziecka i placówki wychowawcze. W tym roku motocykliści zaplanowali, że obdarują dzieci z: Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej, Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Płocku, Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego, Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego oraz dzieci z Oddziału Pediatrycznego w szpitalu św. Trójcy w Płocku.

Od 20 listopada spotykają się na płockiej Starówce, aby od osób, które wyrażają chęć niesienia bezinteresownej pomocy, zbierać słodycze, zabawki, środki czystości czy inne rzeczy, które mogą uszczęśliwić dzieciaki. A jeżeli nikomu nic nie przychodzi do głowy, może podarować parę groszy – organizatorzy zagospodarują je tak, aby każde dziecko dostało odpowiednio „wyposażoną” paczkę świąteczną.

Jeżeli ktoś nie zdążył dotychczas, a chce wspomóc akcję, organizatorzy przewidują jeszcze dwa spotkania na płockiej Starówce przy Pubie Grodzkim. Spotkania MotoMikołajów odbędą się dzisiaj, 26 listopada o godz.19, a drugie w poniedziałek, 1 grudnia – również o 19. Ale, że do 7 grudnia jeszcze pozostanie kilka dni, w każdej chwili można zostawić paczkę dla dzieci w lokalu XXL Foods, znajdującego się przy ulicy Grodzkiej 2 – właściciel włączył się w akcję i użycza lokalu na ten cel.

PetroNews jest patronem medialnym tego wydarzenia. A tak wyglądała akcja MotoMikołajów rok temu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji