REKLAMA

Mobilny krwiobus znów w Płocku. Mundurowi zapraszają do włączenia się w akcję

REKLAMA

Już w najbliższą sobotę w Płocku odbędzie się mobilna akcja krwiodawstwa „Światło dla Polski”. Autobus krwiodawczy stanie przy Wojskowej Komendzie Uzupełnień.

Klub Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock wraz z Wojskową Komendą Uzupełnień w Płocku i 64 Batalionem Lekkiej Piechoty w Płocku zapraszają na mobilną akcję krwiodawstwa „Światło dla Polski”, która odbędzie się 17 października w godz. 9-13 przy Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Płocku (al. Kilińskiego 12).

PowiązaneTematy

– Jest to druga akcja krwiodawstwa organizowana dla służb mundurowych z terenu miasta Płocka i powiatu płockiego. Cieszymy się, że co roku wydłuża nam się lista służb mundurowych, które wspierają naszą akcję. Liczymy na więcej. Ostatnia akcja odbyła się rok temu i wtedy zbieraliśmy krew dla rannych żołnierzy 29. patrolu rozminowania 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic. Tym razem zbieramy krew na potrzeby krwiolecznictwa w regionie. W związku z pandemią COVID-19, brakuje krwi w bankach, ponieważ krwiodawcy boją się oddawać krew – mówił Karol Krajewski, Koordynator Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock.

Organizatorzy zapraszają do oddania krwi osoby w wieku od 18. do 65. roku życia, które ważą minimum 50 kg i są ogólnie zdrowe. W dniu oddania krwi zalecane jest zjedzenie śniadania lekko strawnego oraz unikanie wysiłku fizycznego. Dla krwiodawców przewidziane są atrakcyjne upominki.– To również kolejne działanie w ramach kampanii społecznej „Światło dla Polski”. W maju br. wspólnie
ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej Dziembakowo (pow. sierpecki) przekazywaliśmy dla osób potrzebujących i instytucji maseczki. Teraz również próbujemy pozyskać środki finansowe lub materiały dobrej jakości do szycia maseczek – mówiła Anna Derlukiewicz, Koordynator projektu „Światło dla Polski” w regionie płockim.

Ubiegłoroczna akcja zbierania krwi, fot. materiały prasowe HDK

Więcej informacji o kampanii społecznej na stronie internetowej Legionu Honorowych Dawców Krwi. Podkreślmy, że warto podzielić się krwią, ponieważ nic nie może jej zastąpić. Każdy, kto oddaje krew, przykłada się do uratowania czyjegoś zdrowia i życia.

Jeżeli komuś nie uda się dotrzeć na akcję przy WKU, to Legion Honorowych Dawców Krwi zaprasza na „Krwawą Sobotę”, która odbędzie się 7 listopada w godz. 7-12 do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku.

Ubiegłoroczna akcja zbierania krwi, fot. materiały prasowe HDK

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU