Młodzi sportowcy z Płocka lecą do Australii

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płoccy sportowcy, jako jedyni z Polski, wezmą udział w 48. Międzynarodowych Igrzyskach Szkolnych w Lake Macquarie, w Australii, które odbędą się w dniach 6-11 grudnia.

Wczoraj, 27 listopada, w auli płockiego ratusza młodzi sportowcy wraz z rodzicami spotkali się z włodarzem naszego miasta. Na igrzyskach w Australii, Polskę będzie reprezentowało 23 młodych płocczan. – W Płocku jesteście najlepsi, teraz czas abyście pokazali, że jesteście najlepsi na świecie – mówił do sportowców prezydent.

Oficjalna nazwa olimpiady to International Children’s Game, po raz pierwszy zorganizowana w 1968 roku przez Metoda Klemenca. Jest to święto dzieci w wieku 12-15 lat. W międzynarodowym wydarzeniu płoccy sportowcy regularnie uczestniczą od 1993 roku – wtedy zostali zaproszeni przez Darmstadt, nasze miasto partnerskie. A w 2002 roku igrzyska odbyły się w Płocku.

W tym roku igrzyska po raz pierwszy zostaną zorganizowane na półkuli południowej. W wydarzeniu wezmą udział sportowcy z 28 krajów. W Lake Macquarie, mieście położonym na wschodnim wybrzeżu Australii, w prowincji Nowa Walia, spotka się około 1500 młodych ludzi z 80 miast, z całego świata. Międzynarodowe Igrzyska Szkolne to wspaniała okazja do poznania rówieśników z innych kontynentów, poznanie kultur innych narodów – bawiąc się poznają siebie i swoje kraje. To także lekcja tolerancji i zdrowej rywalizacji, którą młodzi ludzie „nasiąkają” w tak młodym wieku.

Płoccy sportowcy wystartują w ośmiu dyscyplinach, tj. piłce nożnej chłopców, gimnastyce artystycznej, pływaniu, lekkiejatletyce, żeglarstwie, piłce wodnej, golfie oraz wyścigach bmx.

PKN Orlen jest głównym sponsorem wyjazdu młodzieży do Australii. Z  budżetu miasta pokryte będą  koszty opłaty rejestracyjnej, przelotu, ubezpieczenia oraz diety dla przedstawicieli miasta.

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji