REKLAMA

Młodzi skrzypkowie w sali koncertowej PSM

REKLAMA

Laureaci szóstej edycji Międzynarodowych Spotkań Młodych Skrzypków im. profesora Mirosława Ławrynowicza zaprezentują się w piątek przed publicznością w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej.

Laureaci konkursu zostali wyłonieni podczas przesłuchań, które trwały od 9 marca. Uczestników podzielono na dwie grupy wiekowe. W pierwszej znaleźli się uczestnicy urodzeni w 2002 roku, zaś w drugiej urodzeni po 31 grudnia 1997 r.

Młodych skrzypków oceniało jury, w którego składzie zasiedli: profesor Krystyna Makowska-Ławrynowicz – przewodnicząca komisji, profesorowie Izabela Ceglińska, Andrzej Gębski, Michał Grabarczyk, Janusz Smolarski, Ariana Mateus z Niemiec, Sergiej Krawczenko z Rosji i Edward Zienkowski z Austrii.

Organizatorami konkursu była Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku, Płockie Towarzystwo Muzyczne im. Wacława Lachmana oraz Rada Rodziców PSM.Spotkania finansowane są przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Urząd Miasta Płocka.

Koncert laureatów odbędzie się w piątek, 13 marca, o godzinie 17 w sali koncertowej przy ulicy Kolegialnej 23. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU