REKLAMA

Młodzi płocczanie wypoczywają nad Bałtykiem

REKLAMA

Do tej pory mali płocczanie mogli liczyć na letni wypoczynek, organizowany przez urząd miasta. W tym roku po raz pierwszy ratusz zorganizował również zimowiska, na które wyjechało 90 dzieci.

Pierwsza grupa już wróciła, drugi turnus właśnie trwa i zakończy się 9 lutego. Wypoczynek w Dźwirzynie, pięknej miejscowości nad Bałtykiem, zorganizowano dla dzieci ze szkół podstawowych. Mogli oni skorzystać m.in. z całodziennej wycieczki do Kołobrzegu, zajęć na basenie w kompleksie SPA, rozgrywek sportowych na sali, gier i zabaw na świeżym powietrzu czy spacerów brzegiem morza, mieli również organizowane dyskoteki.

PowiązaneTematy

Uczestnicy zimowisk zostali wytypowani przez Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy, Rodzinny Dom Dziecka nr 1, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Świetlice Miejskie nr 2, nr 3, nr 10, Klub Profilaktyki Środowiskowej „Latający Kufer” oraz noclegownię dla Kobiet i Matek z Dziećmi, dlatego ważnym elementem pobytu były także zajęcia profilaktyczne, promujące zdrowy styl życia, służące przeciwdziałaniu używania substancji psychoaktywnych, podejmowaniu zachowań ryzykownych, agresji i przemocy. Koszt wyjazdu (na jedno dziecko wynosi 529 zł) w całości pokryto z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.