REKLAMA

Młody płocczanin zagrał dla Krzysztofa Pendereckiego

REKLAMA

Wiktor Mieczykowski – młody skrzypek, o którego sukcesach kilkakrotnie pisaliśmy na łamach portalu – wziął udział w koncercie, inaugurującym oficjalne otwarcie Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Wśród gości był m.in. sam maestro.

Koncert odbył się 21 maja br. w Lusławicach (woj. małopolskie). Siedziba Centrum jest dedykowana artystycznie uzdolnionej młodzieży, w kompleksie znajduje się sala koncertowa, sale kameralne i prób, studio nagrań oraz część hotelowa. Na inauguracji zagrała znakomita skrzypaczka Anne-Sophie Mutter oraz Lusławicka Orkiestra Talentów pod dyrekcją Moniki Bachowskiej. W skład orkiestry wchodzą młodzi, utalentowani instrumentaliści w wieku 10-12 lat, laureaci ogólnopolskich przesłuchań i konkursów muzycznych. Wśród wielu zaproszonych gości ze świata kultury i muzyki, na otwarciu zjawili się m.in. małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski oraz maestro Krzysztof Penderecki, który w tym roku obchodzi swoje 80. urodziny.

PowiązaneTematy

Wiktor Mieczykowski ma 11 lat, jest laureatem wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, stypendystą fundacji Ingenium oraz wyróżniony nagrodą Prezydenta Miasta Płocka, w ubiegłym roku wystąpił z Płocką Orkiestrą Symfoniczną w koncercie Płockich Talentów.