Młoda gwiazda płockiego sportu znowu tryumfuje

Już po raz kolejny w tym roku mamy okazję pisać o sukcesach Tymoteusza Jóźwiaka, niezwykle uzdolnionego młodego pływaka. Tym razem zawodnik z płockiego klubu PSP SWIM wywalczył Puchar Sprintu.

3 listopada w Gliwicach odbyły się zawody pn. „Puchar Sprintu – Gliwice night & light swim”. W rywalizacji wziął udział również zawodnik PSP SWIM Płock Tymoteusz Jóźwiak. Płocczaninowi udało się odnieść kolejny w tym roku sukces i zdobyć Puchar Sprintu.

Tymek, startując w wieczornych finałach, zwyciężył w konkurencji 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym. Młody pływak zajął również 2. i 3. miejsca odpowiednio na 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem klasycznym.

Tym samym Tymoteusz Jóźwiak został zwycięzcą klasyfikacji generalnej rocznika 2008. Co warte podkreślenia, płocczanin dwukrotnie pobił rekord mitingu na 50 m stylem motylkowym, najpierw w porannych kwalifikacjach uzyskując czas 33,22 sek, a następnie w finale, poprawiając już własny rekord z wynikiem 33,13 sek.

Obecnie Tymoteusz prowadzi w rankingu ogólnopolskim rocznika 2008 w stylu motylkowym i dowolnym.