REKLAMA

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej na ORLEN Arenie. Płock gości zagranicznych piłkarzy [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Miasta Płocka

W Płocku trwa rywalizacja w ramach Mistrzostw Świata w piłce ręcznej mężczyzn Polska – Szwecja’23. Podczas zmagań o Puchar Prezydenta IHF, odbywają się aż dwa mecze dziennie.

Płock gości reprezentacje walczące o Puchar Prezydenta IHF, które walczą o miejsca od 25. do 32. Zmagania w Orlen Arenie to w sumie 16 meczów – będą się toczyć do 25 stycznia 2023. W poniedziałek kończą się zmagania w dwóch grupach – po cztery zespoły, a 25 stycznia odbędą się spotkania o końcowe lokaty w mistrzostwach – 4 mecze.

PowiązaneTematy

fot. Urząd Miasta Płocka

– Ta rywalizacja jest jednym z priorytetów obecnego szefa światowego szczypiorniaka, doktora Hassana Moustafy. Jej celem jest promocja piłki ręcznej oraz stworzenie możliwości rywalizacji o trofeum drużynom, które nie zdołały włączyć się do walki o medale mistrzostw – zaznacza Urząd Miasta Płocka.

fot. Urząd Miasta Płocka

Puchar Prezydenta IHF pierwszy raz pojawił się na mistrzostwach świata w 2007 roku. Zdobywali go między innymi Norwegowie, Hiszpanie i Polacy. Bilety można nabyć za pośrednictwem stron internetowych eventim.pl oraz handball23.com.

fot. Urząd Miasta Płocka

W Polsce ogółem rozegranych zostanie 61 ze 112 meczów mistrzostw. 21 z nich odbędzie się w Katowicach, w tym mecz otwarcia i spotkania reprezentacji Polski w fazie grupowej turnieju. W rundzie wstępnej mecze były rozgrywane w Katowicach, Krakowie (po dwie grupy) oraz Goeteborgu, Joenkoeping, Kristianstad i Malmoe.



fot. Urząd Miasta Płocka

Gospodarzami fazy głównej były Kraków, Goeteborg, Katowice i Malmoe. Od ćwierćfinałów rywalizacja przenosi się do Gdańska i Sztokholmu. Finał zostanie rozegrany w stolicy Szwecji 29 stycznia.

fot. Urząd Miasta Płocka

Mecze o końcowe miejsce w turnieju

25 stycznia (środa):

 • zespoły, które zajmą 4. miejsca w grupach (13:00)
 • zespoły, które zajmą 3. miejsca w grupach (15:30)
 • zespoły, które zajmą 2. miejsca w grupach (18:00)
 • zespoły, które zajmą 1. miejsca w grupach (20:30)
fot. Urząd Miasta Płocka

Sportowcy z całego świata mają okazję podczas pobytu w Płocku poznać miasto, gdyż są zakwaterowani w lokalnych hotelach. Zespoły Chile oraz Arabii Saudyjskiej na przykład znalazły się w Hotelu Czardasz.

fot. Hotel Czardasz
fot. Hotel Czardasz
fot. Hotel Czardasz

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

 1. czytelnik says:

  dlaczego trybuny podczas meczów świecą pustkami, patrząc na foto żałosny widok tak mało popularna jest to dyscyplina w płocku czy polsce w siatkówce to trybuny są podczas MŚ pełne

 2. Marek says:

  Brawo Andżej , ty to potrafisz zorganizować atrakcje…. :)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU