Mistrzostwa Płocka w szachach wygrał 14-latek z Gdańska

Junior Jan Malek został Mistrzem Płocka w Szachach Klasycznych w roku 2021. Zawodnik UKS Korony Gdańsk okazał się lepszy od zeszłorocznego mistrza Mirosława Grabarczyka z Hetmana Płock, który zajął drugie miejsce.

Od 10 do 14 listopada w Sali PSS Zgoda Płock rozgrywane były Mistrzostwa Płocka w Szachach Klasycznych. W odbywających się od lat zawodach wystartowało w sumie 40 szachistów z całej Polski. Organizatorem wydarzenia był klub Hetman Płock. Ilość zawodników została ograniczona, ze względu na sytuację epidemiczną.

Niespodziewanym zwycięzcą został 14-letni Jan Malek z UKS Korona Gdańsk. Utalentowany junior zdobył aż 7 pkt i od tego roku jest najmłodszym w historii Mistrzem Płocka w Szachach Klasycznych.

Tuż za nim, z tym samym dorobkiem punktów uplasował się ubiegłoroczny zwycięzca Mirosław Grabarczyk (Hetman Płock). Trzecie miejsce zajął Jan Kokoszczyński z Klubu Laura Chylice.

Zawodnicy rywalizowali podczas turnieju również o podniesienie swoich kategorii. Wielu szachistów zaprezentowało wyjątkowo wysoki poziom i podwyższyło swoją klasyfikację.

• Tytuł „kandydata na Mistrza” wywalczył zwycięzca turnieju Jan Malek.
  • Drugie kategorie zyskali: Piotr Pietrzak, Piotr Zarecki, Sebastian Hoffman.
  • Trzecie kategorie zdobyli: Kamil Żmudziński, Mateusz Kędzierski i Marcin Wojciechowski.

Najlepszą szachistką Mistrzostw Płocka 2021 okazała się Ola Szczypawka z KSz Hetman Płock.

Sponsorem generalnym Klubu Szachowego Hetman Płock i turnieju jest PKN ORLEN. Organizację turnieju wsparła także firma SoftHard S.A. jako sponsor strategiczny. Partnerzy wydarzenia: Społem PSS Zgoda, Fundacja Orlen Dar Serca, senator Marek Martynowski, Krzysztof Grochulski i producent napojów Wisła Energy Drink.