REKLAMA

Miś Doremiś i ciotka Ada przeprowadzą dzieci przez świat Fryderyka Chopina

REKLAMA

W niedzielę odbędzie się kolejny koncert z lubianego przez najmłodszych cyklu. Tym razem Miś Doremiś i ciotka Ada przedstawią twórczość Fryderyka Chopina. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Vox Singers zaprasza 17 października o godzinie 12 na bezpłatny koncert z cyklu „Miś Doremiś”. Wydarzenie poświęcone będzie najwybitniejszemu polskiemu kompozytorowi epoki romantyzmu – Fryderykowi Chopinowi.

– Podczas koncertu usłyszymy jego znane utwory oraz dowiemy się kilku ciekawych informacji z życia kompozytora. Dowiemy się, co łączy Fryderyka Chopina z muzyką ludową. Zatańczymy również w rytm kujawiaka, mazura i oberka – zachęcają organizatorzy.

Koncert odbędzie się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku.

„Miś Doremiś” to cykl koncertów edukacyjno-artystycznych dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Koncerty mają na celu w przystępny sposób wprowadzić dzieci w świat muzyki, zapoznać z podstawowymi pojęciami muzyki, uczyć słuchania muzyki, pobudzić wrażliwość na piękno ludzkiego głosu, barwę instrumentów, zapoznać z budową instrumentów, przybliżyć bogactwo kultury narodowej.Miś Doremiś jest ciekawy, otwarty, zabawny, czasem nieporadny. Przez świat muzyki wraz z dziećmi prowadzony jest przez ciotkę Adę.

Zadanie współfinansowane jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, dzięki czemu wstęp na koncert jest bezpłatny, wystarczy tylko pobrać bezpłatną wejściówkę ze strony internetowej Evenea.

Partnerami cyklu są: Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU