REKLAMA

Minister, prezydent i olimpijczyk walczyli przeciwko zwolnieniom z WF-u

REKLAMA

Drugi tydzień marca w Zespole Szkół nr 1 w Płocku rozpoczął się lekcją w-fu z olimpijczykiem Tomaszem Majewskim, ministrem sportu i kultury, Andrzejem Biernatem oraz prezydentem Andrzejem Nowakowskim. Panowie, niemal jak trzej muszkieterowie, wystąpili w orężu przeciwko zwolnieniom z lekcji wychowania fizycznego, nagminnie stosowanym przez uczniów. 

Akcja to wspólna inicjatywa Orlenu, Ministerstwa Sportu i Kultury oraz płockiego ratusza. Chodzi o to, aby młodzi płocczanie nie unikali zajęć z wychowania fizycznego, przekazując nauczycielom rozmaite zwolnienia, które usprawniają ten antysportowy proceder.

Na spotkaniu obecni byli prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski, minister Andrzej Biernat oraz mistrz olimpijski – Tomasz Majewski. Podczas krótkiej rozmowy, sportowiec nie zrzucał jednak całej winy za opuszczanie zajęć na młodzież. Zauważył bowiem problem małego zaangażowania nauczycieli WF-u w swoją pracę, dając przykład wuefisty, rzucającego piłkę na boisko i czekającego na koniec zajęć.Akcja trwa od początku marca. Zaangażowani są w nią sportowcy, będący pod sponsorską opieką Orlenu. W płockich szkołach – oprócz Tomasza Majewskiego – zajęcia prowadzą między innymi szczypiorniści: Kamil Syprzak i Adam Wiśniewski, Adam Kszczot – biegacz średniodystansowy, koszykarze Anwilu Włocławek czy polscy siatkarze. W sumie akcją objętych będzie 17 szkół.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU