REKLAMA

Miniony weekend na płockich drogach

REKLAMA

Nie dla wszystkich pierwszy weekend lipca rozpoczął się szczęśliwie… Tylko w ostatnich dwóch dniach płocka policja odnotowała 14 kolizji, 2 wypadki oraz zatrzymała 3 nietrzeźwych kierowców. Nie zabrakło też kolejnych incydentów, związanych z kradzieżą na terenie naszego miasta. Pamiętajmy, że jest to raport tylko z ostatniego weekendu, te liczby nie powinny być dla nas zadowalające.

Do dwóch wypadków doszło w powiecie płockim – w Ciućkowie oraz Brudzeniu Dużym. W tej pierwszej miejscowości, niedaleko Wyszogrodu, zginęły dwie osoby z peugeota, który zderzył się z ciężarowym mercedesem.

PowiązaneTematy

Wypadek pod Wyszogrodem. Nie żyją dwie osoby

W Brudzeniu Dużym natomiast kierujący pojazdem marki passat z nieznanych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym samochodem marki mazda. W wyniku tego zdarzenia, kierowca i pasażerka z passata zostali przewiezieni do szpitala. Jednak jak podaje policja – obrażenia, których doznali oni podczas zderzenia, nie wpływają bezpośrednio na zagrożenie ich życia.

Wypadek w Brudzeniu Dużym. 3 osoby w szpitalu

Na izbę wytrzeźwień trafiło aż 29 osób, co świadczy o tym, że chyba nie do końca potrafimy korzystać z tego wakacyjnego czasu. Ponadto, w Płocku oraz powiecie płockim doszło do 14 kolizji.

W miniony weekend na terenie naszego miasta doszło również do innych wykroczeń. 30 czerwca na Al. Kobylińskiego nieznany sprawca uszkodził powłokę lakierniczą pojazdu, na ogólną wartość około 700 złotych. Tego typu incydenty niestety się powtarzają.

1 lipca na ul. Łukasiewicza skradziono kobiecie torebkę z zawartością wszystkich dokumentów oraz pieniędzy. Łączny koszt strat został oszacowany na około 740 złotych. Znacznie gorzej było już w sobotę, 2 lipca. Na ul. Rybaki doszło do znacznego uszkodzenia samochodu oraz kradzieży radia, które znajdowało się w środku. Właściciel wycenił straty na ponad 1300 złotych. Tego samego wieczoru, a konkretnie w nocy z 2 na 3 lipca, na ul. Traugutta doszło do uszkodzenia auta poprzez pomalowanie jego powłoki lakierniczej. To też nie pierwszy raz, kiedy zdarza się tego typu wandalizm.

Policja w dalszym ciągu apeluje – warto dbać o swoje bezpieczeństwo i nawet w wakacje pozostać ostrożnym. Ten okres sprzyja do relaksu, odpoczynku, nie możemy jednak przy tym zapominać o naszym bezpieczeństwie.