Trener Kaczmarek klubowym rekordzistą

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Trener Wisły Płock, Marcin Kaczmarek, obchodzi dziś swój mały jubileusz. Mija dokładnie 49 miesięcy od czasu, gdy zaczął pracę na stanowisku trenera pierwszej drużyny.

Fot. Adek Jasiński

Fot. Adek Jasiński

Tym samym Kaczmarek ustanowił rekord w długości pracy na stanowisku trenera płockiej drużyny. Przypomnijmy, że szkoleniowiec w Płocku podjął pracę w czerwcu 2012 roku. Był to ciężki okres dla Nafciarzy, ponieważ dopiero co spadli do drugiej ligi. Już w pierwszym sezonie Kaczmarek osiągnął sukces ze swoją drużyną, awansując do I ligi, a po trzech sezonach na drugim szczeblu osiągnął życiowy sukces, czyli promocję do Ekstraklasy. Ale to nie jedyny rekord trenera.

 – W ciągu czterech lat pracy w Płocku Marcin Kaczmarek pobił kilka klubowych rekordów, na przykład najdłuższą, liczącą 25 spotkań, serię meczów bez porażki – mówi Maciej Wiącek z Wisły Płock.

Przypomnijmy, że dziś Kaczmarek wyprzedził Stanisława Tymowicza, który w latach 1967-1971 na stanowisku trenera był przez 48 miesięcy. Najkrócej pracującym trenerem był natomiast Jerzy Świtalski, który trenował piłkarzy Wisły przez 24 miesiące w latach 1949-1951.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji