REKLAMA

Miliony na rozwój przedsiębiorczości na Trzepowie

REKLAMA

Ponad 27 mln zł – tyle wynosi dofinansowanie projektu, którego celem jest uporządkowanie i przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych w Płocku. Nowy obszar, który liczy ponad 110 ha, zlokalizowany jest na osiedlu Trzepowo.

Jak usłyszeliśmy podczas konferencji prasowej, to inwestycja, która pozwoli na dalszy rozwój Płocka.

– Ta umowa to dwa elementy – pierwszy to realizacja nowego odcinka ul. Przemysłowej, drugi przygotowanie nowych terenów dla potencjalnych przedsiębiorców – mówił Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. – Tereny na osiedlu Trzepowo staną się interesujące, bowiem w ramach projektu uporządkujemy i przygotujemy je pod potrzeby przyszłych pracodawców – dodał po chwili prezydent.

W ramach projektu, powstać ma kompleksowe wyposażenie terenu w media wraz z budową całego układu komunikacyjnego – w tym, jak wspomniał prezydent, nowego odcinka ul. Przemysłowej, od trasy północnozachodniej do połączenia z drogą powiatową nr 5205W.

Kiedy początek prac? Nie tak prędko. Pierwsze przetargi mają zostać rozstrzygnięte w pierwszej połowie 2018 roku. – To pierwsza inwestycja, której nie zakończymy z zapaleniem płuc – żartował prezydent Andrzej Nowakowski. – Zakończenie tego projektu to aż 30 czerwca 2020 roku – dopowiedział.Docelowo w ramach inwestycji powstanie około 5,6 km dróg. Wybudowane zostaną również skrzyżowania, w tym dwa ronda, a także zatoki autobusowe, indywidualne zjazdy do posesji, chodniki czy ścieżki rowerowe.

– Chcemy tym zadaniem jak najmocniej przyciągnąć inwestorów – obiecywała Janina Ewa Orzełowska, wicemarszałek Mazowsza. – Dzisiaj można spokojnie powiedzieć, że pieniądze unijne, choć bardzo trudne w pozyskaniu, zmieniają takie miasta jak Płock. Głęboko w to wierzę, że dzięki tej inwestycji powstanie więcej miejsc prac – przekonywała w trakcie konferencji prasowej.

W ramach zadania, na osiedlu Trzepowo powstaną także nowe drogi, oświetlenie uliczne oraz sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej, gazowej i elektroenergetycznej. Przewidziano również zakup gruntów niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia. – Będziemy proponować inwestorom tereny – miejskie, a posiadamy ok. 30 proc. terenów na tym osiedlu, jak i prywatne, które również tam się znajdują – zapowiadał Nowakowski. – Nie chcemy ograniczać przedsiębiorców, dlatego będą mogły znaleźć się tam przedsiębiorcy o szerokim wachlarzu usług – od produkcyjnych, przez handlowe i usługowe – dodał.

Całkowita wartość projektu to ponad 51 mln zł, kwota dofinansowania to ponad 27 mln zł ze środków Unii Europejskiej.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU