REKLAMA

Mieszkańcy z Ciółkowa doczekali się likwidacji uciążliwej kompostowni

REKLAMA

Kompostownia firmy Ecoriver zniknie z Ciółkowa. Jest decyzja w tej sprawie likwidacji, jak również na zagospodarowanie tego terenu.

PowiązaneTematy

O tym, iż kompostowni nie będzie już w Ciółkowie, Starosta Mariusz Bieniek poinformował podczas uroczystej, przedświątecznej sesji Rady Powiatu Płockiego.

– Naczelny Sąd Administracyjny, na posiedzeniu, które odbyło się 8 grudnia bieżącego roku, utrzymał w mocy wszystkie decyzje i postanowienia, jakie Powiat Płocki wydał w sprawie dalszego funkcjonowania firmy Ecoriver – powiedział starosta. – Nie będę ukrywał. Ten wyrok daje mi ogromną satysfakcję i poczucie dobrze wykonanej pracy na rzecz naszych mieszkańców. Walczyliśmy dla nich, nie pod tzw. publiczkę, ale zgodnie z literą prawa. I dziś mamy tego efekty – dodał Mariusz Bieniek.

W świetle tej decyzji, z Ciółkowa (gm. Radzanowo) zniknie uciążliwa kompostownia, na którą wielokrotnie skarżyli się mieszkańcy. Już w połowie stycznia mają ruszyć stosowne procedury, prowadzące do likwidacji oprotestowanej działalności (zostanie podjęta decyzja o wykonaniu zastępczym, egzekutorem będzie starosta płocki). Teren, służący dotąd zakładowi, będzie terenem rolnym.

O sytuacji w Ciółkowie zaczęto mówić w 2014 r., gdy mieszkańcy tej miejscowości zaczęli uskarżać się na różne niedogodności, nie do zniesienia odór, zagrożenie dla zdrowia i życia. Zorganizowali wówczas protest i apel do samorządowców, parlamentarzystów, dziennikarzy. Sprawą zajęła się Rada Powiatu Płockiego, a w problem zaangażowali się politycy różnych opcji oraz starosta.

Kompostownia z zakazem. Ciółkowo wygrywaLatem ubiegłego roku nastąpił przełom. Została doręczona decyzja o cofnięciu pozwolenia na funkcjonowanie kompostowni Ecoriver w miejscowości Ciółkowo w trybie natychmiastowej wykonalności.

Podczas ostatniej sesji Mariusz Bieniek przypomniał, że firma skarżyła się na tę decyzję, ale zarówno Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, jak i Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Płocku, a teraz także Naczelny Sąd Administracyjny podtrzymały decyzję Starosty Płockiego.

– Cieszę się tym bardziej, że zaangażowanie i wysiłki pracowników Starostwa Powiatowego w Płocku były słuszne, za co bardzo dziękuję. Udała nam się wielka rzecz, choć wiele osób wątpiło w ten sukces. Jak widać, cierpliwość i stanowczość się opłaciły – komentuje Starosta Mariusz Bieniek.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU