Kompostownia z zakazem. Ciółkowo wygrywa

REKLAMA

Od 16 lipca mieszkańcy Ciółkowa mogą odetchnąć – i to dosłownie. Jest wreszcie decyzja WIOŚ zakazująca dalszego przetwarzania odpadów w kompostowni spółki Ecoriver, decyzję pozwalającą na przetwarzanie odpadów uchylił również starosta płocki.

Dzisiaj mieszkańcy Ciółkowa, protestujący w sprawie kompostowni, wydzielającej nieznośny odór, otrzymali dobrą wiadomość. – Wspólnie z radnym powiatu płockiego Pawłem Jakubowskim oraz Sylwestrem Ziemkiewiczem spotkałem się z protestującymi w Ciółkowie – powiedział nam Piotr Zgorzelski, poseł na Sejm. – Poinformowałem ich, iż w dniu dzisiejszym Mazowiecki Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję wstrzymującą użytkowanie instalacji związanej z odzyskiem odpadów. Ponadto, wczoraj Starosta Płocki uzyskując wreszcie podstawy prawne, uchylił decyzję z dnia 16 grudnia 2013 r. zezwalającą na przetwarzanie odpadów dla firmy Ecoriver – dodał.

PowiązaneTematy

To dobry krok w kierunku zamknięcia firmy, która – jak mówią sami mieszkańcy – zniszczyła spokojne życie w tej miejscowości. Przypomnijmy – mieszkańcy Ciółkowa rozpoczęli protest po tym, jak kompostownia, zlokalizowana w ich miejscowości, zaczęła wydzielać zapach uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. Szukali pomocy u WIOŚ oraz Starosty Płockiego, pikietowali też przed firmą oraz starostwem powiatowym w Płocku oraz blokowali drogę dojazdową do kompostowni, uniemożliwiając wwiezienie kolejnych transportów z odpadami.

Ecoriver musi wstrzymać swoją działalność najpóźniej do 31 stycznia przyszłego roku. Mimo tej decyzji, mieszkańcy Ciółkowa nadal wybierają się na jutrzejszy protest do Płocka.