Kompostownia z zakazem. Ciółkowo wygrywa

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od 16 lipca mieszkańcy Ciółkowa mogą odetchnąć – i to dosłownie. Jest wreszcie decyzja WIOŚ zakazująca dalszego przetwarzania odpadów w kompostowni spółki Ecoriver, decyzję pozwalającą na przetwarzanie odpadów uchylił również starosta płocki.

Dzisiaj mieszkańcy Ciółkowa, protestujący w sprawie kompostowni, wydzielającej nieznośny odór, otrzymali dobrą wiadomość. – Wspólnie z radnym powiatu płockiego Pawłem Jakubowskim oraz Sylwestrem Ziemkiewiczem spotkałem się z protestującymi w Ciółkowie – powiedział nam Piotr Zgorzelski, poseł na Sejm. – Poinformowałem ich, iż w dniu dzisiejszym Mazowiecki Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję wstrzymującą użytkowanie instalacji związanej z odzyskiem odpadów. Ponadto, wczoraj Starosta Płocki uzyskując wreszcie podstawy prawne, uchylił decyzję z dnia 16 grudnia 2013 r. zezwalającą na przetwarzanie odpadów dla firmy Ecoriver – dodał.

To dobry krok w kierunku zamknięcia firmy, która – jak mówią sami mieszkańcy – zniszczyła spokojne życie w tej miejscowości. Przypomnijmy – mieszkańcy Ciółkowa rozpoczęli protest po tym, jak kompostownia, zlokalizowana w ich miejscowości, zaczęła wydzielać zapach uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. Szukali pomocy u WIOŚ oraz Starosty Płockiego, pikietowali też przed firmą oraz starostwem powiatowym w Płocku oraz blokowali drogę dojazdową do kompostowni, uniemożliwiając wwiezienie kolejnych transportów z odpadami.

Ecoriver musi wstrzymać swoją działalność najpóźniej do 31 stycznia przyszłego roku. Mimo tej decyzji, mieszkańcy Ciółkowa nadal wybierają się na jutrzejszy protest do Płocka.

Podziel się:

1 komentarz

  1. Wszystko fajnie, ale utylizacja odpadów ma się odbywać jak rozumiem na księżycu. Gdziekolwiek pojawia się firma zajmująca się odpadami tam zawsze są protesty tych, którzy te tony śmieci generują… :(

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji