REKLAMA

Mieszkańcy Radziwia chcą lepszego osiedla

REKLAMA

Mieszkańcy jednego z płockich osiedli wspólnie walczą o rozwój swojego miejsca zamieszkania. Ich działania zaczynają być widoczne. 

14 lipca na osiedlu Radziwie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele MZD w Płocku i ratuszowego wydziału inwestycji, a także radni osiedla Radziwie. Na spotkanie przybyło kilkudziesięciu mieszkańców, którzy chcieli wypowiedzieć się szczególnie na temat ulicy Okopowej oraz Wąskiej. Poruszany był także temat modernizacji ulic Sołdka, Teligi, Kapitańskiej, Marynarskiej i Szkutniczej – ustalono, że tylko ulica Teligi będzie asfaltowana, natomiast pozostałe zostaną wykonane z kostki brukowej.

– Na całej lewobrzeżnej części Płocka, w tym na Osiedlu Radziwie, najważniejszy jest jej zrównoważony rozwój, to znaczy, że każda ulica, każda strona tej części Płocka powinna rozwijać się w tym samym tempie – mówił Tomasz Kominek, przewodniczący zarządu osiedla Radziwie. – Nie może dochodzić do sytuacji, że w jedno osiedle inwestuje się 2 miliony, a w drugie 100 tysięcy. Dlatego też dla mnie jest bardzo istotne, żeby projekt ulicy Dobrzykowskiej znalazł się jak najszybciej w budżecie miasta, podobnie jak projekt ulic naprzeciwko stoczni, który do końca listopada będzie zrobiony – dodał. Radny osiedla tłumaczył, że lewa strona Radziwia, poza przebudową ulicy Dobrzykowskiej, ma również inne, ogromne braki. Całe osiedle potrzebuje kanalizacji deszczowej, modernizacji chodników i ulic.W trakcie spotkania ustalono, że w ulicy Kolejowej potrzebny jest lewoskręt w ulicę Popłacinską. Należało by również zmodernizować zjazd z ronda przy ulicy Kolejowej, żeby zniwelować dotychczasowe łamanie przepisów, szczególnie pod kątem ignorowania przez kierowców znaków ustąp pierwszeństwa. – Mam świadomość, że ulica Dobrzykowska na odcinku od kościoła do ronda jest w stanie bardzo słabym, studzienki przeszkadzają mieszkańcom, są zniszczone i powodują duży hałas – przytaczał Tomasz Kominek. – Poprawa tych infrastrukturalnych problemów na osiedlach po lewej stronie Wisły powinna stać się priorytetem dla wszystkich, dla mnie już jest – podsumował.

Mieszkańcy bardzo żywo reagowali na propozycje wysuwane przez MZD czy Urząd Miasta. Momentami dochodziło także do spięć pomiędzy uczestnikami spotkania.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU