REKLAMA

Mieszkańcy Radziwia chcą lepszego osiedla

REKLAMA

Mieszkańcy jednego z płockich osiedli wspólnie walczą o rozwój swojego miejsca zamieszkania. Ich działania zaczynają być widoczne. 

14 lipca na osiedlu Radziwie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele MZD w Płocku i ratuszowego wydziału inwestycji, a także radni osiedla Radziwie. Na spotkanie przybyło kilkudziesięciu mieszkańców, którzy chcieli wypowiedzieć się szczególnie na temat ulicy Okopowej oraz Wąskiej. Poruszany był także temat modernizacji ulic Sołdka, Teligi, Kapitańskiej, Marynarskiej i Szkutniczej – ustalono, że tylko ulica Teligi będzie asfaltowana, natomiast pozostałe zostaną wykonane z kostki brukowej.

– Na całej lewobrzeżnej części Płocka, w tym na Osiedlu Radziwie, najważniejszy jest jej zrównoważony rozwój, to znaczy, że każda ulica, każda strona tej części Płocka powinna rozwijać się w tym samym tempie – mówił Tomasz Kominek, przewodniczący zarządu osiedla Radziwie. – Nie może dochodzić do sytuacji, że w jedno osiedle inwestuje się 2 miliony, a w drugie 100 tysięcy. Dlatego też dla mnie jest bardzo istotne, żeby projekt ulicy Dobrzykowskiej znalazł się jak najszybciej w budżecie miasta, podobnie jak projekt ulic naprzeciwko stoczni, który do końca listopada będzie zrobiony – dodał. Radny osiedla tłumaczył, że lewa strona Radziwia, poza przebudową ulicy Dobrzykowskiej, ma również inne, ogromne braki. Całe osiedle potrzebuje kanalizacji deszczowej, modernizacji chodników i ulic.W trakcie spotkania ustalono, że w ulicy Kolejowej potrzebny jest lewoskręt w ulicę Popłacinską. Należało by również zmodernizować zjazd z ronda przy ulicy Kolejowej, żeby zniwelować dotychczasowe łamanie przepisów, szczególnie pod kątem ignorowania przez kierowców znaków ustąp pierwszeństwa. – Mam świadomość, że ulica Dobrzykowska na odcinku od kościoła do ronda jest w stanie bardzo słabym, studzienki przeszkadzają mieszkańcom, są zniszczone i powodują duży hałas – przytaczał Tomasz Kominek. – Poprawa tych infrastrukturalnych problemów na osiedlach po lewej stronie Wisły powinna stać się priorytetem dla wszystkich, dla mnie już jest – podsumował.

Mieszkańcy bardzo żywo reagowali na propozycje wysuwane przez MZD czy Urząd Miasta. Momentami dochodziło także do spięć pomiędzy uczestnikami spotkania.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU