REKLAMA

Chaos komunikacyjny na Radziwu. Mieszkańcy proszą o pomoc

REKLAMA

Remont mostu Legionów Piłsudskiego trwa. Drogowcy przygotowali objazdy, które obciążają przede wszystkim drugą przeprawę przez Wisłę. Prace wymusiły m.in. zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej – zmiany, niekorzystne dla mieszkańców osiedla Radziwie, którzy proszą o pomoc.

Problem w komunikowaniu się z Płockiem mają przede wszystkim mieszkańcy lewobrzeżnej części miasta. Głosy te dotarły do płockich radnych – Tomasza Kominka i Teresy Kijek z osiedla Radziwie.

– Docierały do nas sygnały od pasażerów o dużych trudnościach w układzie komunikacyjnym – napisał na swoim profilu facebookowym Tomasz Kominek, radny miasta Płocka. – Problem wynika z faktu zamknięcia starego mostu. Dlatego też podjęliśmy wspólne kroki i prosimy Urząd Miasta Płocka o podjęcie szybkich działań, które rozwiążą ten problem – apeluje rajca.

Tym działaniem jest wspólna interpelacja radnych miasta. Jak możemy przeczytać w dokumencie, proszą oni o dokonanie zmian w kursowaniu linii autobusowych na czas remontu mostu. Obecnie osiedle jest obsługiwane przez dwie linie zastępcze: x2 i x7 oraz linię podmiejską 160. To rozwiązanie, według autorów interpelacji, nie sprawdza się.

– Mieszkańcy skarżą się na zbyt długi czas oczekiwania na odjazd autobusu linii x7 po dotarciu linią x2 na przystanek Cicha – podają radni w interpelacji. – Dotyczy to szczególnie kursów poza szczytami komunikacyjnymi. Ponadto, pasażerowie informują nas, że linia x2 nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy w większości docierają pieszo do przystanku Cicha – podkreślają.

Płocczanie apelują o to, by zlikwidować linię x2 i w jej miejsce przywrócić linię 2 na jej poprzednią trasę – tak, by zapewnić przejazd z osiedla Radziwie przez most Solidarności do centrum Płocka.– Mieszkańcy chcą, aby obsługę osiedla Radziwie przez most Solidarności zapewniały dwie linie miejskie. Prosimy o zweryfikowanie obecnej obsługi osiedla oraz rozważenie możliwości wyjścia naprzeciw zgłoszonym postulatom –  czytamy w interpelacji.

Radni proszą prezydenta Płocka o szybką interwencję w tej sprawie.

Duże utrudnienia na płockich drogach. Policja apeluje: Twórzmy korytarz życia!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 22

 1. Bob budowniczy says:

  Przedłużyć molo na Radziwie ?

 2. Brajan says:

  Radziwiaki dobrzy ludzie utopili suke w budzie

 3. Mieszczanin says:

  Siedział sobie Pan Bóg na skarpie i lepił ludzi. Co mu nie wyszlo to wyrzucał za wode..

 4. Zetu says:

  Kit tam z Radziwiakami ja czekam na to ocieplenie klimatu niech ich zaleje w cholere to tatarskie plemię.

 5. Kasia says:

  Jestem z Radziwia i nie widzę problemu. Wystarczy zlikwidować linię x2 bo nikt z niej nie korzysta a linia x7 kursuje bardzo często. Nie ma co narzekać. Może Ci co narzekają, niech pójdą do portu i będą pływać na drugą stronę Wisły, jeśli się z kimś dogadają. Najłatwiej szukać dziury w całym. A skarżą się z pewnością osoby starsze, bo Radziwie to stara dzielnica.

 6. Beti says:

  A jakby nie było drugiego mostu ?
  Kiedyś był pontonowy i wahadła i jakoś trzeba było dość radę.

 7. Maciek says:

  Gość podpuszcza a wy jak na zawołanie dajecie się wciągnąć w dyskusję
  A najbardziej mi zaimponował @Stef bo wyszło sporo słomy z butów i pewnie mieszkach w tych blokach z powodzi czyli twoje korzenie zostały na radziwiu ;), a ty wyrwany wsadzony w blokowisko i po 30-tu kilku latach nadal nie zaaklimatyzowałeś się w Płocku ;).
  ps: szkoda mi ludzi dojrzewających do miasta ale kiedyś trzeba wykonać remont i tyle… Pozdrawiam ludzi myślących

 8. Mieszkanka says:

  No niestety do Radziwia dostać się do pracy na godzinę 5 jest niemożliwe a o sobocie Nie mówiąc

 9. Mostostal says:

  Trzeci most dla Płocka ?

 10. Anonim says:

  lecz ręce na głowę już nie licz

 11. Obserwator z zoo says:

  Na radziwiu, życie płynie
  Przy mleczarni i w kominie.
  Dwa markety też działają,
  A autobusy zawracają :)

 12. Pocis says:

  Dajcie spokój to tylko radziwie czym się tu przejmować…… Czekam na komentarze i lajki

  • Anonim says:

   Do pocis to nie tylko Radziwie ale pasażerowie z Poplacina Soczewki Nowego Duninowa dojezdzajacy do pracy na godz 8 00 muszą jechać o 5 30 a nikt nie płaci za nadgodziny a powrót w godz szczytu 1godz 30 min

  • Stef says:

   Ale mi zaimponowales, jak na debila tyle literek wstukac z klawiatury. Tak na powaznie to na prawdę bawią cie takie wpisy? Siedzisz gdzieś na podolu pewnie zyjac zyciem prostaczka i z braku zajęć w wakacje piszesz bzdury. Nie napisze ze mi cie żal bo mi nie żal, tylko dlaczego zabierasz tlen mieszkamcom, zdechnij pod Auchanem.

   • Drut says:

    Jak pojawisz sie pod auchanem to bedziesz udrutowany za pysk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU