REKLAMA

Chaos komunikacyjny na Radziwu. Mieszkańcy proszą o pomoc

REKLAMA

Remont mostu Legionów Piłsudskiego trwa. Drogowcy przygotowali objazdy, które obciążają przede wszystkim drugą przeprawę przez Wisłę. Prace wymusiły m.in. zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej – zmiany, niekorzystne dla mieszkańców osiedla Radziwie, którzy proszą o pomoc.

Problem w komunikowaniu się z Płockiem mają przede wszystkim mieszkańcy lewobrzeżnej części miasta. Głosy te dotarły do płockich radnych – Tomasza Kominka i Teresy Kijek z osiedla Radziwie.

– Docierały do nas sygnały od pasażerów o dużych trudnościach w układzie komunikacyjnym – napisał na swoim profilu facebookowym Tomasz Kominek, radny miasta Płocka. – Problem wynika z faktu zamknięcia starego mostu. Dlatego też podjęliśmy wspólne kroki i prosimy Urząd Miasta Płocka o podjęcie szybkich działań, które rozwiążą ten problem – apeluje rajca.

Tym działaniem jest wspólna interpelacja radnych miasta. Jak możemy przeczytać w dokumencie, proszą oni o dokonanie zmian w kursowaniu linii autobusowych na czas remontu mostu. Obecnie osiedle jest obsługiwane przez dwie linie zastępcze: x2 i x7 oraz linię podmiejską 160. To rozwiązanie, według autorów interpelacji, nie sprawdza się.

PowiązaneTematy

– Mieszkańcy skarżą się na zbyt długi czas oczekiwania na odjazd autobusu linii x7 po dotarciu linią x2 na przystanek Cicha – podają radni w interpelacji. – Dotyczy to szczególnie kursów poza szczytami komunikacyjnymi. Ponadto, pasażerowie informują nas, że linia x2 nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy w większości docierają pieszo do przystanku Cicha – podkreślają.

Płocczanie apelują o to, by zlikwidować linię x2 i w jej miejsce przywrócić linię 2 na jej poprzednią trasę – tak, by zapewnić przejazd z osiedla Radziwie przez most Solidarności do centrum Płocka.– Mieszkańcy chcą, aby obsługę osiedla Radziwie przez most Solidarności zapewniały dwie linie miejskie. Prosimy o zweryfikowanie obecnej obsługi osiedla oraz rozważenie możliwości wyjścia naprzeciw zgłoszonym postulatom –  czytamy w interpelacji.

Radni proszą prezydenta Płocka o szybką interwencję w tej sprawie.

Duże utrudnienia na płockich drogach. Policja apeluje: Twórzmy korytarz życia!