REKLAMA

Duże utrudnienia na płockich drogach. Policja apeluje: Twórzmy korytarz życia!

REKLAMA

W ostatniej dobie płocczanie mocno odczuli utratę jednej przeprawy przez Wisłę. Duże korki sprawiły, że na Rondzie Wojska Polskiego policja musiała kierować ruchem. Funkcjonariusze radzą, jak się zachować w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

8 lipca z powodu remontu został zamknięty Most im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego. Spowodowało to znaczne utrudnienia w ruchu na płockich drogach, a także dwie kolizje w pobliżu drugiej przeprawy mostowej, na którą kierował się cały ruch. Był to również ciężki dzień dla policjantów, gdyż natężenie ruchu w rejonie Ronda Wojska Polskiego spowodowało konieczność kierowania ruchem przez funkcjonariuszy.

Tego dnia doszło do dwóch wypadków. Pierwszy, o którym już informowaliśmy, miał miejsce w Starym Boryszewie około godziny 8.30.

PowiązaneTematy

– Wykonujący czynności na miejscu tragicznego zdarzenia policjanci, wstępnie ustalili, że 46-letni kierujący motocyklem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, uderzył w słupek drogowy następnie wypadł z drogi – informuje sierż. szt. Marta Lewandowska, oficer prasowy KMP w Płocku.

Niestety, pomimo reanimacji, motocyklista zmarł.

Śmiertelny wypadek za Płockiem. Nie żyje motocyklista

W poniedziałek około godziny 15.30 doszło również do wypadku w Płocku przy ul. Miodowej z udziałem dziecka na rowerze i seniora. 12-letnie dziecko, jadące rowerem potrąciło 81-latka. Senior w wyniku uderzenia doznał urazu głowy i został przewieziony do szpitala.

Do Komendy Miejskiej Policji w Płocku zgłoszono wczoraj także kradzież paliwa. Ze zbiornika samochodu ciężarowego wypompowano 50 litrów paliwa o wartości około 255 zł. Do zdarzenia doszło między 6 a 8 lipca przy ul. Wyszogrodzkiej.

W nocy z 7 na 8 lipca włamano się w Woźnikach (gm. Radzanowo) do pomieszczeń gospodarczych. Złodzieje ukradli klucz pneumatyczny i zniszczyli lampę solarną. Wartość strat to około 5000 zł.Utrudnienia w ruchu

– W związku z dużym natężeniem ruchu, jakie panuje w rejonie ronda Wojska Polskiego, jak również na Trasie Popiełuszki oraz rondzie 19 ppłk Odsieczy Lwowa, apelujemy do kierowców o zachowywanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Wczorajsze zdarzenia drogowe na szczęście były kolizjami i nikomu nic się nie stało, ale były spowodowane właśnie niezachowaniem bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego – zwracają uwagę płoccy policjanci.

W ostatniej dobie doszło w sumie do 7 kolizji, z czego 4 miały miejsce na terenie Płocka.

Funkcjonariusze przypominają również o prawidłowym zachowaniu w przypadku kiedy słyszymy lub widzimy nadjeżdżającą na sygnale karetkę pogotowia bądź inne służby, odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

– Pamiętajmy o korytarzu życia, to bardzo ważne, dla osoby potrzebującej natychmiastowej pomocy lekarza każda sekunda jest ważna. Korytarz życia to wolna przestrzeń pozostawiona dla pojazdów ratunkowych poruszających się w korku – przypominają policjanci.

Gdzie radar?

9 lipca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godz. 14-22 na terenie Płocka.

Od poniedziałku zamknięty most w Płocku. Policjanci w razie potrzeby będą kierować ruchem