REKLAMA

Mieli utworzyć specjalny napis. Pogoda popsuła szyki

REKLAMA

Dokładnie 11 listopada o godz. 11 miał odbyć się w Płocku pokaz lotniczy ORLEN Grupy Akrobacyjnej Żelazny. Niestety, złe warunki atmosferyczne spowodowały, że pokaz musiał zostać odwołany.

To miał być wyjątkowy pokaz. Grupa mistrzów lotnictwa przygotowała pokaz, dzięki któremu na niebie Płocka utworzony miał zostać specjalny napis „I love Płock”.

PowiązaneTematy

Niestety, niekorzystne warunki pogodowe (niski pułap chmur i bardzo ograniczona widoczność) spowodowały, że zaplanowany na 11 listopada w Płocku podniebnych hołd z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny został odwołany. Było to konieczne ze względów bezpieczeństwa.

– Mieliśmy dziś wykonać specjalny przelot Płocku, ale ze względu na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo pilotów nie dolecimy. Razem z #Niepodległa upamiętniamy dzisiaj Święto Niepodległości – przekazali piloci na profilu społecznościowym.

Jak tłumaczy Biuro Prasowe PKN ORLEN, bezpieczeństwo w przypadku takich wydarzeń jest zawsze największym priorytetem dlatego Koncern wspólnie z plotami zdecydował o jego odwołaniu.ORLEN Grupę Akrobacyjną Żelazny tworzą instruktorzy szybowcowi i samolotowi, oblatywacze oraz egzaminatorzy Urzędu Lotnictwa Cywilnego. To połączenie doświadczenia uznanych pilotów oraz młodych lotniczych talentów, z których najlepsi biorą udział w międzynarodowych zawodach sportowych zdobywając najwyższe laury lotnictwa akrobacyjnego. Grupa od 2020 dołączyła do ORLEN

Fot. PKN ORLEN

Mistrzowie akrobacji powietrznych: W naszych żyłach płynie krew zmieszana z paliwem

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. NN says:

    Ludzie zagłosowali nogami. Wielu czekało na pokaz, mimo złej pogody.
    Dzięki symapatykom lotnictwa.
    Może się uda ocalić lotnisko w Płocku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU