REKLAMA

Mężczyźni też muszą dbać o zdrowie

REKLAMA
20 października, czyli w najbliższą sobotę, mężczyźni będą mogli dowiedzieć się, jak zadbać o swoje zdrowie. Temat ważny, bo to najczęściej panowie odwlekają do ostatniej chwili pójście do lekarza.
W trakcie kolejnej edycji „Zdrowych sobót” będzie można skorzystać z darmowych porad specjalistów, m.in. kardiochirurga, onkologa, internisty, psychologa, lekarza medycyny estetycznej, dietetyka, kosmetologa, a także specjalistów od badań psychotechnicznych.

W godzinach 12-18 przy Galerii MAZOVIA stanie Słuchobus, w którym każdy chętny będzie mógł poddać się darmowemu badaniu słuchu. Na stoisku firmy Life Project wszyscy chętni poddadzą się badaniom psychotechnicznym, wykonają test osobowości oraz skorzystają z konsultacji psychologa. Dietetyk opowie o dietach i profilaktyce odżywiania.

Panowie, którzy chcą zadbać o siebie od strony fizycznej, będą mogli skonsultować się z trenerami z klubu PURE, którzy udzielą porad, dotyczących zdrowego stylu życia oraz codziennych treningów. Klienci będą mogli uczestniczyć w pokazach udzielania pierwszej pomocy, prowadzonych przez studentów PWSZ w Płocku, jak również w pokazach ratownictwa medycznego na nowoczesnym fantomie dziecka w wykonaniu uczniów ZS Danuty Sokołowskiej. Studenci PWSZ przeprowadzą także eksperymenty na symulatorze starości. Uczniowie Zespołu Medycznych Szkół Policealnych przeprowadzą zajęcia dla dzieci i rodziców, zatytułowane „Piękny uśmiech, zdrowe zęby”, pokazy masażu relaksacyjnego oraz symulacje udzielania pierwszej pomocy.

Specjaliści z Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy opowiedzą o medycynie pracy, rehabilitacji i chorobach tropikalnych, dr Grażyna Lesyng-Pawłowska, neurolog, udzieli wywiadu na temat udaru mózgu, goście ze Stowarzyszenia „Między Ludźmi” opowiedzą o ADHD u dorosłych, a Rzecznik Osób Niepełnosprawnych udzieli wszystkim zainteresowanym wielu ważnych informacji, dotyczących m.in. turnusów rehabilitacyjnych, dofinansowań i refundacji lekarstw. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego.
Dodatkowo wszyscy chętni będą mogli poddać się darmowemu pomiarowi glukozy, ciśnienia, pulsometrii oraz ważeniu, mierzeniu i wyliczeniu współczynnika BMI.
Na stoisku salonu Yves Rocher czekać będą porady, dotyczące kosmetyków oraz możliwość wykonania makijażu. Liczne animacje, zabawy, konkursy z nagrodami to tylko część atrakcji przygotowanych w tym dniu z myślą o najmłodszych. Zaproszeni goście przygotowali również konkursy, w których do wygrania będą m.in. pakiety szczepień przeciw grypie, vouchery na zabiegi w kriokomorze oraz vouchery zniżkowych na zabiegi usuwania cellulitu, blizn i rozstępów. Przy Galerii zaparkuje również specjalistyczna karetka ORLEN Medica, którą można będzie obejrzeć.Specjalne stoisko będzie czekać na osoby, które chcą pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Płocka Klinika Odchudzania ma już za sobą pierwsze sukcesy – jej 31 podopiecznych w ciągu dwóch miesięcy schudło blisko 250 kilogramów i prawie 500 centymetrów w pasie i biodrach. Warto wspomnieć, że w pierwszej edycji brali również udział panowie, którzy byli w czołówce osób najbardziej odchudzonych. Do 29 października trwa nabór do drugiej edycji dwumiesięcznego kursu, w trakcie którego odbędą się:

  • warsztaty z dietetykiem (nauka zdrowego odżywiania, a nie podanie gotowej diety),
  • warsztaty z psychologiem (np. umiejętność radzenia sobie z napadami głodu i sytuacjami kryzysowymi),
  • treningi personalne i nieograniczony wstęp na siłownię,
  • porady stylistki,
  • zabiegi wyszczuplające w City Spa

oraz – przede wszystkim – nieocenione wsparcie grupowe.
Zdrowie mężczyzny
20 października 2012, godz. 12-18

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU