Medale dla płocczan w zawodach Pawła Nastuli

Międzynarodowy Turniej Judo „Nastula Cup” zakończył się czterema złotymi i jednym srebrnym medalem dla płocczan. Zawody, które odbyły się w Łomiankach pod Warszawą, organizował mistrz olimpijski z Atlanty Paweł Nastula.

Przeczytajrównież

Z okazji II Międzynarodowego Turnieju Judo „Nastula Cup” do podwarszawskich Łomianek przyjechało 127 zawodników z 42 klubów z Polski, Włoch, Niemiec, Francji, Ukrainy, Łotwy oraz Wielkiej Brytanii. Nasze miasto reprezentowało 5 zawodników z UKS Judo Kano Płock.

– Ciekawostką jest, że jest to, w tej chwili, jedyny w Polsce turniej judo tradycyjnego, tj. dozwolone są wszystkie rzuty i chwyty, jakimi dysponują judocy. Odróżnia się tym od normalnych zawodów, że dozwolone są chwyty za nogi i rzuty z uchwytem za rękę i nogę, co znacząco rozszerza gamę możliwych kombinacji w ataku – opowiadał trener Leszek Jarosiński.

Na zdjęciu, od lewej: Dariusz Kuczma, Kinga Jarosińska, Leszek Jarosiński, Bartosz Cempura, Mariola Dubiel oraz organizator turnieju, mistrz olimpijski w judo z Igrzysk w Atlancie Paweł Nastula. fot. materiały prasowe

Pierwszym płocczaninem, który stanął do walki był Bartosz Cempura. Zawodnikowi błyskawicznie udało się wygrać wszystkie trzy pojedynki, najkrótszy trwał 20 sekund, co było rekordem zawodów, a łączny ich czas to oszałamiające dwie minuty. W ten sposób Bartosz Cempura zdobył pierwszy złoty medal zawodów dla klubu z Płocka.

Kolejne złote medale wywalczyli mastersi Leszek Jarosiński, Kinga Jarosińska oraz Mariola Dubiel. Natomiast srebrny krążek zdobył wieloletni zawodnik UKS Judo Kano Płock Dariusz Kuczma startujący w kategorii 81 kg seniorów.