REKLAMA

Mecze Wisły Płock za darmo?

REKLAMA

W lutowym wydaniu informatora MiastO! Żyje, publikowanego przez ratusz, przy wszystkich meczach piłkarzy ręcznych Orlen Wisły widnieje informacja, że wstęp jest wolny. Czyżby urząd miasta zasponsorował płocczanom bilety? 

Niestety, raczej możemy mówić o pomyłce w edycji tekstu. W SPR Wiśle Płock dowiedzieliśmy się, że nie ma mowy o darmowych wstępach na mecze, a cennik wszystkich biletów jest dostępny na stronie internetowej sprwislaplock.pl.

miastozyje1Na facebooku już podniosły się głosy, że skoro urząd tak napisał, to niech zapłaci za bilety. Zgodnie bowiem z art. 66 kodeksu cywilnego, oświadczenie drugiej stronie woli zawarcia umowy stanowi ofertę, jeżeli określa istotne postanowienia tej umowy. Czy określenie „Wstęp wolny” przy meczach stanowi istotne postanowienie umowy? Zapewne tak, niestety ratusz nie jest w tym przypadku stroną i o cenach biletów decydować nie może. Skąd wziął się więc taki zapis w informatorze?

Jak się okazuje, materiał do „MiastO!Żyje” przygotowuje POKiS, który już 7 lutego przesłał przeprosiny za błąd w materiale.Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki przeprasza za pomyłkę w treści miesięcznika „MiastO!Żyje” nr 2/2013 dotyczącą informacji o bezpłatnym wejściu na mecze drużyny Orlen Wisła Płock. Błąd pojawił się w trakcie opracowywania materiału, nadesłanego przez organizatorów, który nie był zgodny ze wskazanym i stosowanym przez redakcję miesięcznika formatem.
Za błąd serdecznie przepraszamy kibiców, klub Orlen Wisła Płock oraz czytelników miesięcznika. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby podobne pomyłki nie zdarzały się w przyszłości.

Ratusz również wydał dzisiaj oświadczenie w tej sprawie:

W związku z dzisiejszymi publikacjami prasowymi, dotyczącymi błędu w miesięczniku MiastO!Żyje wyjaśniamy, że informację o błędzie, który pojawił się w treści miesięcznika „MiastO !Żyje” nr 2/2013, dotyczącym informacji o bezpłatnym wejściu na mecze drużyny Orlen Wisła Płock, miał podać do wiadomości publicznej w dniu 7 lutego Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, jako instytucja odpowiedzialna za przygotowanie treści informatora. Błąd pojawił się w trakcie opracowywania przez POKiS materiału nadesłanego przez organizatorów zawodów, który nie był zgodny ze wskazanym i stosowanym przez redakcję miesięcznika formatem. Przypominamy, że miesięcznik „MiastO!Żyje” jest wyłącznie wydawnictwem informacyjnym, którego treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Agnieszka says:

    Biletami na mecze może dysponować wyłącznie spółka Wisła Płock i tylko spółka mogłaby zadecydować o darmowych biletach, dlatego ratusz nie jest stroną.

    Redakcja

  2. Tedy says:

    Jak to ratusz nie jest stroną. POKIS nie jest pod zarządem ratusza?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU