REKLAMA

Mecz charytatywny w hali Chemika

REKLAMA

W najbliższą sobotę, 6 kwietnia, w hali V Liceum Ogólnokształcącego zostanie rozegrany charytatywny turniej piłki ręcznej szkół ponadgimnazjalnych.

Celem turnieju, w którym udział wezmą reprezentacje szkół IV LO, PTO, ZST 70, V LO, HC Łąck, Ekonomika i drużyna Mustangs Płock, jest pomoc Igorkowi. Chłopiec przyszedł na świat 24 listopada 2012 roku w Szpitalu Klinicznym im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie. Ma złożoną wadę serca pod postacią Zespołu Fallouta. Diagnostyka, wykonana w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, wykazała brak tętnic płucnych.

PowiązaneTematy

Igor żyje dzięki naczyniom obocznym MAPCA’s, lecz nikt nie jest w stanie przewidzieć, na jak długo one wystarczą. Po konsultacjach wyników badań Igora u najlepszych kardiochirurgów w naszym kraju, rodzice dowiedzieli się, że obecnie nie ma możliwości przeprowadzenia korekcji tej wady w Polsce. Konieczna jest operacja w USA. Wyniki Igorka  zostały wysłane do prof. Hanley’a w Stanford. By przeprowadzić operację potrzeba 2,5 mln złotych.Właśnie dlatego rodzice proszą o pomoc. Liczy się każdy grosz. Jedną z metod wsparcia jest turniej, który odbędzie się 6 kwietnia w hali Chemika. Impreza potrwa do 14.30, a w jej trakcie przewidziano różne atrakcje.