REKLAMA

Maturzyści i uczniowie gimnazjów spotkali się pod Dzwonem Pokoju

REKLAMA

W piątek rano tuż przy Dzwonie Pokoju spotkali się maturzyści oraz uczniowie ostatnich klas gimnazjów, którzy wzięli udział w apelu przed Pomnikiem 13 Straconych.

Spotkania uczniów ostatnich klas w tym miejscu są już tradycją w naszym mieście. Uderzenia Dzwonu Pokoju czczą pamięć ofiar II Wojny Światowej i przypominają, że już nigdy nie możemy dopuścić do takiego konfliktu.

PowiązaneTematy

Na placu w centrum miasta zgromadzili się najpierw maturzyści, po nich przed Dzwonem Pokoju stawili się uczniowie ostatnich klas gimnazjów.

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski skierował do młodzieży listy, które odczytał dyrektor ratuszowego wydziału edukacji i kultury, Marek Bębenista. – Życzę wam trafnych wyborów i odwagi w słuchaniu swoich pragnień, a także zapału w poznawaniu otaczającego świata i zdobywaniu wiedzy. Niech bardzo dobre wyniki matury będą przepustką na upragnione studia – zwracał się do maturzystów.

Gimnazjalistom przypominał, że przed nimi pierwszy ważny wybór: decyzja o tym, w której szkole będą kontynuować naukę. – Wiem, że to trudna decyzja i duża zmiana – podkreślał. – Jednak otwiera przed wami liczne perspektywy, daje szansę na poszerzanie zainteresowań i zawieranie nowych znajomości, które mogą być początkiem przyjaźni na całe życie. Śmiało korzystajcie ze wszystkich możliwości pogłębiania swojej wiedzy, nabywania umiejętności i rozwijania talentów.