REKLAMA

Manolo Cadenas nowym trenerem Orlen Wisły Płock

REKLAMA

Jak podaje hiszpański dziennik „Maca”, Manolo Cadenas został nowym trenerem Orlen Wisły Płock. Szkoleniowiec ma rozpocząć pracę od przyszłego sezonu.

Trener Cadenas należy do najbardziej znanych szkoleniowców w Hiszpanii. W swojej karierze prowadził on między innymi drużynę z Katalonii – FC Barcelona Intersport – czy CB Ademar Leon. Cadenas od przyszłego sezonu miałby trafić do Wisły, gdzie zastąpiłby Larsa Walthera. Według hiszpańskiego dziennika „Maca” decyzja została już podjęta – trener przystał na warunki, jakie zaoferował klub z Płocka, a kontrakt został podpisany. Ale na tym nie koniec. Szkoleniowiec ma też szanse poprowadzić reprezentację Hiszpanii – według „Maca” obecny selekcjoner, Valero Rivera, chce rozpocząć pracę w Katarze. Orlen Wisła Płock nie komentuje tych doniesień. Pozostaje czekać na oficjalną informację klubu.

PowiązaneTematy

Manolo Cadenas podczas swej długoletniej kariery prowadził kilka hiszpańskich klubów. Największe sukcesy odnosił podczas pracy z Ademar Leon. To właśnie z tym zespołem spędził 12 lat zdobywając m.in. mistrzostwo Hiszpanii i Puchar Zdobywców Pucharów. W 2007 roku szkoleniowiec objął najlepszą drużynę w Hiszpanii – Barcelonę, którą prowadził przez dwa sezony.